galcaVara trecută, mijlocașul care a îmbrăcat tricoul Bătrânei Doamne se înțelesese cu Șoimii Pâncota. Florin Gîlcă n-a jucat însă nici un minut oficial pentru gruparea din Podgorie, informându-i pe conducători că i s-a ivit ocazia să plece în străinătate. Jucătorul crescut la UTA și la Școala de Fotbal Gică Popescu a revenit în fotbalul arădean și a făcut-o cu gol. Gîlcă a fost chemat de Leo Pința la Victoria Zăbrani, iar etapa trecută a deschis drumul noii sale trupe spre un succes așteptat. Zăbrănenii s-au impus cu 3-0 în fața celor de la Banatul Sânicolau Mic, iar Gîlcă a marcat primul gol, din penalty. Alături de el, Pința i-a mai adus pe Dolineanu, tocmai de la Banatul, Neag și Demea, dar s-a trezit părăsit de Cervenschi.
„Mă bucur pentru victorie, felicit băieţii pentru prima repriză, însă din acest moment pentru mine cel mai important lucru este meciul următor”, a declarat Leo Pința.