strunaDin week-endul trecut vitrina cu trofee a secţiei de tenis de masă a CSM Arad s-a mărit. La Giarmata a avut loc Cupa României la Tenis de masă, competiţie rezervată copiilor cu vârsta între 8 şi 10 ani.
Dintre cele trei reprezentante ale clubului arădean, Andreea Neamţu s-a clasat pe locurile 5-8, Ana Maria Sârb a încheiat competiţia în primele 16, în timp ce Adela Strună a reuşit să câştige competiţia. Sportivele amintite sunt pregătite de Livia Căruceru şi Magdalena Leszay.
Adela Strună face parte şi din lotul cu care CSM Arad evoluează în Superliga Naţională. „Sunt fericită ca am câştigat primul meu concurs important. A fost greu, dar am jucat bine, iar în finală am învins-o pe campioana naţională”, a spus Adela Strună.