bulzaReturul amicalului cu Progresul Pecica Roland Nagy l-a început cu: Mara – Wild, Cotoc, Blănaru, Burlă – Leucuța, Dobrean, Copil, Piț – Bulza, Ad. Petre. Vizitatorii au replicat cu M. Rus – Cornea, Vasilca, V. Gabor,  Istin – Riviș, Arsene, R. Fritea, Marinescu, Best – Peii.
UTA a luat avantaj de 1-0 după golul frumos al lui Dani Bulza, apoi Mihai Petcuț a dat replica reprizei: „Aveți voie să pasați!”. Însă primul act a avut fază nedorită, ambele echipe au înregistrat câte o pierdere: Leucuța și Gabor s-au lovit cap în cap și au trebuit să iasă, utistul arătând destul de șifonat. Borteș respectiv Gavriș le-au luat locurile.
Distribuțiile s-au modificat și mai mult după pauză. Mitrea – Vlad, Man, Jorza, Prună, Moza și R. Anca au intrat la UTA, iar Pecica i-a mai avut în teren pe frații Ponta, Rada (Șofronea), Gherghel (Gloria), R. Caba, Covaci, Capătă (Ineu). Întors acasă, ultimul dintre cei amintiți înscria din penalty (henț Vlad) pentru 1-1. Și tot de la punctul cu var a venit și scorul final, 2-1 pentru UTA, Piț a fost faultat la ultima fază, iar Dennis Man, fiul fostului atacant al celor de la Tricoul Roşu, a marcat.