iciiiiPrimul meci din dubla programată în aceste zile în CEW, dintre Univ Goldiş ICIM Arad şi SBS Ostrava, a fost în pericol de a nu se juca, echipa din Cehia ajungând la Sala Sporturilor cu o întârziere de o oră! În ciuda eforturilor depuse de cehoaice, diferenţa de valoare dintre combatante şi-a spus cuvântul şi arădencele lui Araujo au obţinut o victorie clară (79-57). Chiar dacă au fost şi momente de relaxare în tabăra gazdelor.
Din nou, portughezul şi-a permis să utilizeze tot lotul, rezervele jucând chiar minute bune în ultimul sfert. Meciul 2 dintre Arad şi Ostrava, s-a terminat tot cu victoria arădencelor, cu scorul de 71-52.
Marcatoarele ICIM-ului au fost:
Primul meci: Simmons 17 (3×3), Samburska 17 (2×3), Engelman 8, Crăciun 9, Plouffe 8. Au mai jucat: Brosovszky 4, Broomfield 6, Milovanovic 8, Nagy 2,
Meciul doi: Simmons 17 (2×3), Brosovszky 14 (4×3), Samburska 13 (2×3), Engelman 11, Crăciun 7, Nagy 5, Plouffe 4.