???????????????????????????????S-a jucat pe puncte doar o repriză la Galaţi, între RCM şi CSUAV Arad. S-au marcat 24 de puncte, 14 de partea gazdelor, care au înscris decisiv pe final de repriză, arunci când au întors rezultatul de la 7-10. Farcaş, cu un eseu şi Puşcaş, cu o lovitură liberă şi o transformare au marcat pentru echipa antrenată de Marian Grindei, care avea avantaj în minutul 38. În acel moment gazdele au  marcat 7 puncte consecutive, cu care au închis jocul.
Etapa următoare CSUAV Arad joacă pe teren propriu cu Stejarul Buzău. Pe locul şapte în Divizia Naţională, cu două puncte, CSU Arad este la a doua înfrângere a sezonului, după ce în prima etapă, conform super-liga.ro, a pierdut la „masa verde” cu 0-5. Pe teren, arădenii s-au impus în faţa Bucovinei Suceava cu 22-10.