sculiciCS Ineu a continuat seria evoluțiilor bune în acest retur, culegând de data aceasta și roa­dele. Filiașul s-a dovedit un adversar facil pentru zărăndani, care s-au impus cu un sec 4-0. „În sfârșit a venit un rezultat pe măsura jocului prestat și numărului de ocazii create. Pe de altă parte, nu pot trece cu vederea că vreo 20 de minute în repriza a doua am evoluat destul de slab, sper să învățăm din greșelile comise în acea perioadă. Rămânem cu o descătușare ce ne prinde bine înaintea celor patru meciuri rămase de disputat în acest sezon. Din etapa viitoare, sperăm să stăm mai bine și cu moralul, căci ne dorim să scoatem maxim din fiecare meci până la final. Știm că, practic, ne-am atins obiectivul, dar asta nu înseamnă că intrăm în vacanță. Vrem să ne consolidăm ca și echipă, plus că mi-aș dori să văd fotbaliști motivați, care să știe exact ce vor pe mai departe în cariera lor. Poate,  o parte dintre ei își joacă viitorul în fotbal chiar în aceste patru partide rămase de disputat”, a afirmat Cristian Sculici.
Antrenorul Ineului a apreciat evoluția „eroului” partidei, Vlad Fi­limon, dar s-a gândit și la tânărul său „vârf” de careu. „Chiar dacă pentru mine e mai puțin important cine marchează, mă bucur pentru el căci a avut câteva etape de secetă. De asemenea, îl aștept și pe Vasile (n.a. Mașniță), care și azi a avut destule ocazii, dar nu a dat-o în poartă”, a adăugat Sculici.