nadaban„Știli” Abrudean și ai săi au reintrat cu bine în campionatul Ligii a IV-a. Ineuanii au trecut ieri de tânăra grupare a lui Dorel Mutică grație reușitei lui Cornel Nădăban, care și-a marcat fericit reîntoarcerea acasă. Fostul utist a înscris în minutul 52 unicul gol al meciului de pe Motorul.
„Scorul putea fi mai mare, Iambor a ratat un penalty la 0-0. Au avut și ei două ocazii bune”, a povestit Ovidiu Pașcalău, goalkeeper-ul Ineului salvator la ambele oportunități ale utiștilor. Cătălin Cornea a fost eliminat în minutul 75.
UTA II: Iacob – Goia, Wild, Varga, Fekete – Gheorghiță, Raț, Gavriș, Toda – Ghergar, Miron.
Au mai jucat: Munteanu, Bulza, Bej, Vlad.
Ineu: Pașcalău – Cornea, Sabău, Nicolau – Voștinar, Morar, Iambor, Georgiu,Talpaș – Nădăban, Drăgan. Au mai jucat: Berar, Petcuț, Iaroș, Sg. Popa.
Arbitri: Laurențiu Fodoruț – Marius Alexa, Emil Arsa. Observatori: Ioan Brănișcan, Flavius Domide.