casiSeria estică din liga secundă e condusă, începând de sâmbătă, de FC Botoșani, care a urcat pe primul loc după o victorie la Farul Constanța. Trupa moldavă are același număr de puncte ca și Săgeata Năvodari, 31. Cei de la malul mării au avantaj în meciul direct din tur, dar au și un meci mai mult disputat.
Maghici s-a numărat printre remarcații ultimei etape. Polivalentul fotbalist arădean a fost trimis pe teren de antrenorul Cristian Popovici în ultimul sfert de oră și a securizat victoria echipei sale la doar cinci minute după ce intrase, marcând golul de 2-0, scor cu care s-a și încheiat meciul. Cei de la Săgeata s-au impus și ei în deplasare, la Unirea Slobozia, cu 2-1, iar mijlocașul arădean Ovidiu Vezan a fost pe teren tot meciul.