pancota cermei mituTrupa lui Ionuț Popa începe să se lege: ieri dimineață, pe arena din Cartierul Subcetate, alb-negrii au trecut la pas de team-ul lui Mircea Aslău. În formația din Podgorie a revenit fundașul stânga Gabriel Siminic, al cărui angajament expirase la finele sezonului trecut.
Sorin Tarcea, directorul sportiv al Pâncotei, a îmbrăcat iar echipamentul de arbitru pentru meciul al cărui scor l-a deschis Issa, cu o lovitură de cap din centrarea lui Cuedan, după 20 de minute.
Același Cuedan i-a oferit un assist apoi lui Oprea, care a făcut 2-0, iar la scurt timp tot Oprea marca pentru 3-0, conturile erau încheiate.
Proaspăt revenit din luna de miere, Alin Drăgan a marcat golul Victoriei, însă „șoimii” au ripostat cu încă două reușite, semnate Gîlcă și Pavel.
Bonus pentru spectatorii care au avut curaj să înfrunte torida dimineață: Bebe Mitu a sosit direct de la serviciu, Ionuț Popa i-a dat drumul în teren și veteranul a făcut spectacol! De două ori a lovit bara, o dată Florin Rusu i-a refuzat un gol iminent, iar lui Gîlcă i-a oferit o pasă perfectă la gol.
Sălăjan – Doda, Pascariu, Ad. Rusu, Siminic – Fuchs, Issa – Oprea, Cuedan, Pirtea – Leucuța a fost unsprezecele de start al lui „Mister”. Au mai intrat Bordea – Mitu, Pavel, Traore, Farcaș, Gîlcă, Dan.
Mircea Aslău i-a avut pe Fl. Rusu – Ad. Popa, Cotoc, Gurban, Vereș – Țipel, Nistor, Botaș, Pu­rece – Drăgan, Berar. După pauză, în efectivul Cermeiului și-au mai făcut loc Bulza, Morar, Țigan, Brândușe. Divizionara D are programat următorul amical sâmbăta viitoare, cu timișenii de la Dumbrăvița, apoi pleacă în cantonament la Moneasa.
Șoimii continuă seria amica­le­lor sâmbătă, când se deplasează la Ineu pentru un duel cu divi­zionara C din Țara Zarandului. Meciul e programat de la 10,30.