Stahl și Jorza, utilizați câte o repriză în remiza albă a României Under 19 cu Cipru

Echipa națională a României Under 19 a remizat cu selecționata similară a Ciprului, scor 0-0, într-o partidă pe care „tricolorii” au dominat-o clar. Aceștia vor putea să își ia revanșa azi când cele două echipe se vor reîntâlni începând cu ora 10,30 la Centrul Național de Fotbal de la Mogoșoaia, însă fără a-i avea în componență pe cei doi jucători ai UTA-ei, care au evoluat marți seara.
Albert Stahl a prins primul „unsprezece” gândit de selecționerul Adrian Boingiu, ca și mijlocaș ofensiv de bandă stânga, fiind schimbat la pauză. Amir Jorza a intrat pe gazon din primul minut al mitanului secund și a jucat în spatele „vârfului”, aducându-și aportul la presiunea constantă pusă de România asupra careului advers.
Cei doi fotbaliști arădeni și-au încheiat ieri paranteza „tricoloră”, au călători cu avionul la Timișoara, iar aseară au fost, alături de colegii lor de la club, la recepția de prezentare a lotului „Bătrânei Doamne” pentru ediția de campionat 2017-2018.