PNL Pâncota atacă primarul printr-o… indirectă

PNL Pâncota solicită primarului orașului să facă public salariul incasat lunar de consilierul său personal, Marius Sulincean, consilier județean PSD. De asemenea, PNL Pâncota cere să fie publicat și pontajul semnat la locul de muncă de Sulincean, pentru că   în oraș se cunoaște faptul că acesta trece pe la lucru rar și stă puțin. ,,Locuitorii orașului nostru trebuie să știe cum sifonează PSD banii publici, prin plăți către diferiți lideri ai partidului care nu au nicio legătură cu Pâncota! Acest Sulincean, de exemplu, este de la Fîntînele. Chiar dacă este angajat la Primăria noastră, pe bani mulți, nu a mișcat un deget pentru Pâncota! Să arate primarul pontajul lui Sulincean și un raport de activitate, să vedem ce a făcut să merite angajarea. Dintre atâția oameni deștepți și integri din Pâncota care i-ar fi putut da sfaturi bune, primarul și l-a luat consilier tocmai pe Sulincean din Fântînele, care nu știe nimic despre orașul nostru, probabil să răspundă comenzii politice a pesediștilor de la Arad. Pentru PSD, Pâncota este o vacă de muls. În loc să aducă bani în orașul nostru, că sunt la putere, pesediștii iși angajează clientela la Primăria Pâncota și își bagă in buzunarul lor din banii noștri“, se arată într-un comunicat al organizației PNL Pâncota. Semnat la comun, se înțelege.
„Nici nu știam că liberalii au organizație la Pâncota”
Față  de toate acestea, primarul Dan Pocrișer a spus: „Nici  nu  știam că liberalii au organizație  la Pâncota. Dar se vede că  nu au  altceva  mai bun de făcut. În ce-l privește pe Marius Sulincean, da,  este consilierul  meu  personal  și este angajat potrivit legii. Are un salariu nici mare, nici mic. Iar sarcinile i le dau eu și tot mie îmi dă notă de împlinirea lor. Eu  spun însă că oamenii sunt în măsură să judece cele făcute de mine și de   echipa mea la Pâncota. Iar acest lucru se va vedea cel mai bine la viitoarele alegeri”.
(G.C.)

Glasul Aradului

Portalul aradenilor de pretutindeni