Liga V-a, etapa a treia: Remiză la vârf în Seria A, Șepreuș și Buteni – singurele cu punctaj maxim

Seria A
Atletico – AS Aluniș   4 – 3
Speranța Turnu – Aqua Vest 3 – 0
F.O. Sînpetru German – Semlecana Semlac   0 – 1
Voința Munar – Unirea Șeitin 2 – 1
Gloria Secusigiu – Șoimii Livada
3 – 2
Voința Macea – Înfrășirea Iratoșu   1 – 1
CS Dorobanți – Mureșul Zădăreni   5 – 6

Clasament
1.    Macea    3    2    1    0    8-3    7
2.    Iratoșu    3    2    1    0    7-4    7
3.    Turnu    3    2    0    1    10-2    6
4.    Dorobanți    3    2    0    1    11-7    6
5.    Secusigiu    3    2    0    1    7-4    6
6.    Zădăreni    3    2    0    1    12-10    6
7.    Semlac    3    2    0    1    4-4    6
8.    Aluniș    3    1    1    1    7-6    4
9.    Munar    3    1    1    1    5-6    4
10.    Atletico    3    1    0    2    8-11    3
11.    Livada    3    1    0    2    7-10    3
12.    Aqua Vest    3    1    0    2    3-7    3
13.    Șeitin    3    0    0    3    1-8    0
14.    Sp. German    3    0    0    3    2-10    0
Etapa următoare ( 16-17 septembrie): Atletico – Dorobanți, Livada – Macea, Aqua Vest – Sînpetru German, Aluniș – Șeitin, Iratoșu – Munar, Semlac – Secusigiu, Zădăreni – Turnu.

 

Seria B
Flacăra Țipar – Podgoria Pâncota   0 – 5
Viitorul Șepreuș – Podgoria Ghioroc   3 – 1
Avântul Târnova – Steaua Grăniceri   6 – 2
FC Zimandu Nou – Viitorul Satu Nou   5 – 2
Unirea Gurahonț – CS Beliu 3 – 2
Cetate Dezna – Crișul Alb Buteni   0 – 1
Victoria Seleuș – Olimpia Bocsig   1 – 2

Clasament
1.    Șepreuș    3    3    0    0    15-5    9
2.    Buteni    3    3    0    0    7-2    9
3.    Pâncota    3    2    1    0    10-1    7
4.    Târnova    3    2    1    0    10-3    7
5.    Bocsig    3    2    0    1    12-7    6
6.    Gurahonț    3    2    0    1    9-7    6
7.    Zimandu Nou    3    1    2    0    7-4    5
8.    Ghioroc    3    1    1    1    3-4    4
9.    Seleuș    3    0    2    1    1-2    2
10.    Beliu    3    0    1    2    5-9    1
11.    Țipar    3    0    1    2    2-8    1
12.    Grăniceri    3    0    1    2    5-12    1
13.    Satu Nou    3    0    0    3    5-16    0
14.    Dezna    3    0    0    3    2-13    0
Etapa următoare (16-17 septembrie): Gurahonț – Dezna, Ghioroc – Târnova, Pîncota – șepreuș, Bocsig – Țipar, Buteni – Seleuș, Beliu – Satu Nou, Grăniceri – Zimandu Nou.