Liga a VI-a, etapa a doua: Bujacul lui Botiș și Sântana lui Drida conduc cele două serii

Seria A
Podgoria Șiria – Viitorul Pereg   2 – 3
Olimpia Bujac – Sporting Șagu   5 – 0
Crișul Chișineu-Criș II – Citizens Arad nu s-a disputat
Gloria LT Cermei II – Athletico Vinga   2 – 0
Mureșana Mândruloc – Real Horia   1 – 3
Șoimii Lipova – Victoria Zăbrani   3 – 2

Clasament
1.    Bujac    2    2    0    0    16-2    6
2.    Lipova    2    2    0    0    6-2    6
3.    Cermei II    2    2    0    0    4-1    6
4.    Pereg    1    1    1    0    7-6    4
5.    P. Șiria    2    1    0    1    6-3    3
6.    Crișul II2    1    0    0    2-0    3
7.    Horia    2    1    0    1    3-4    3
8.    Mândruloc    2    0    1    1    5-7    1
9.    Zăbrani    2    0    0    2    3-5    0
10.    Vinga    2    0    0    2    0-4    0
11.    Citizens    1    0    0    1    2-11    0
12.    Sp. Șagu    2    0    0    2    0-9    0
Etapa viitoare (17 septembrie): Citizens – Cermei, Pereg – Bujac, Mândruloc – Șiria, Zăbrani – Horia, Șagu – Chișineu-Criș, Vinga – Lipova

Seria B
Național Sintea Mare – Progresul Dieci   4 – 0
Spicul Olari – Frontiera Pilu
0 – 3
Speranța Chier – Voința Zărand   1 – 5
Viitorul Caporal Alexa – FC Sântana   1 – 10
Villa Gurba 1213  – CS Șicula
6 – 1
AS Hălmagiu – Național Sebiș II   0 – 2

Clasament
1.    FC Sântana    2    2    0    0    20-2    6
2.    Zărand    2    2    0    0    10-2    6
3.    Pilu    2    2    0    0    5-0    6
4.    Gurba    2    1    1    0    7-2    4
5.    Sebiș II    2    1    1    0    3-1    4
6.    Sintea Mare    2    1    0    1    4-2    3
7.    Hălmagiu    2    1    0    1    3-4    3
8.    Caporal Alexa    2    1    0    1    3-10    3
9.    P. Dieci    2    0    0    2    2-7    0
10.    Olari    2    0    0    2    1-8    0
11.    Șicula    2    0    0    2    1-8    0
12.    Sp. Chier    2    0    0    2    2-15    0
Etapa viitoare (17 sep):  Sântana – Șicula, Sebiș – Sintea Mare, Zărand – Caporal Alexa, Pilu – Chier, Dieci – Olari, Gurba – Hălmagiu.