La Braşov au avut loc două competiţii de judo cu caracter naţional. Mai întâi, la Cupa României de seniori, Beata Kabat (foto, CSM Arad) a ocupat primul loc, Dusan Mraz (CSUAV Arad) – locul 3, iar Andreea Bertel (CSM) şi Dan Mraz (CSUAV) – locul 5.  Au urmat „naționalele” de NeWaza (lupta la sol), unde aceeaşi Beata Kabat a cucerit medala de bronz.
Altfel, Luca Kunszabo (CSUAV Arad) a participat la Cupa Europei U21 din Italia, unde s-a clasat pe locul 5. Luca va lua parte în această săptămâ la nouă etapă de Cupa Europei, de data aceasta în Rusia.
În fine, în weekendul viitor, la Miercurea Ciuc, are loc finala Campionatului Naţional de U14. Secţia de judo a CSŞ Gloria va fi reprezentată de 6 sportivi.