Buteni, Vinga și Pilu sunt finalistele Cupei Satelor la fotbal, trofeul se dă la Apateu

0
257

După o după-amiază plină de fotbal la Bocsig, Vinga și Șepreuș am aflat echipele rămase în cursă pentru trofeul pus în joc de Asociația Județeană de Fotbal, cu ocazia ediției a doua a Cupei Satelor. Doar una dintre formațiile gazdă, Athle­tic Vinga, și-a valorificat avantajul terenului propriu pentru biletele la finala de pe 4 august, de la Apateu.
Semifinala de la Bocsig
Olimpia Bocsig – Unirea Brazii 2-0, Crișul Buteni – Unirea Brazii 5-1, Olimpia Bocsig – Crișul Buteni 0-2
Clasament
1. Crișul Buteni 2 2 0 0 7-1 6pct.
2. Olimpia Bocsig 2 1 0 1 2-2 3 pct.
3. Unirea Brazii 2 0 0 2 1-7 0pct.
Crișul Buteni: Andreai Lazea, Gigi Faur, Adrian Belean, Paul Șo­dinca, Robert Sandu, Georgian Hulbăr, Sergiu Bardan, Cosmin Dobrea, Cristian Moț, Adrian Cârnaț, Flavius Ardelean, Costel Alboaie, Ștefan Onoc, Raul Bâlc, David Vlad, Silviu Lazăr.
Arbitri: Ciprian Pătroi, Remus Naghi, Lucian Berariu.
Observator: Dumitru Rusan.
Semifinala de la Vinga
Athletic Vinga – Olimpia Bârzava 5-0, Șoimii Șimand – Olimpia Bârzava 8-2, Athletic Vinga – Șoimii Șimand 4-2
Clasament
1. Athletic Vinga 2 2 0 0 9-2 6pct.
2. Șoimii Șimand 2 1 0 1 10-6 3pct.
3. Olimpia Bârzava 2 00 2 2-13 0pct.
Athletic Vinga: Rafael Mostoi, Daniel Butariu, Andrei Nyamcsuk, Ștefan Trandafir, Nicolae Șorban, Cătălin Antin, Marius Moisă, Radu Niszter, Ovidiu Bozga, Gheorghe Drăgulescu, Andrei Luncan, Sergiu Roșus, Ștefan Ungureanu.
Arbitri: Cristian Coroban, Gabriel Hăduț, Flavius Dreghici.
Observator: Gheorghe Sfăt.
Semifinala de la Șepreuș
Viitorul Șepreuș – Extrem Boys Caporal Alexa 0-0 (3-4 d.penalty), Frontiera Pilu – Extrem Boys Caporal Alexa 1-0, Viitorul Șepreuș – Frontiera Pilu 0-0
Clasament
1. Frontiera Pilu 2 1 1 0 1-0 4pct.
2. Viitorul Șepreuș 2 0 2 0 0-0 2 pct.
3. Extrem Boys
Caporal Alexa 2 0 1 1 0-1 1pct.
Frontiera Pilu: Ionuț Algeor­ge, Alexandru Maier, Alexandru Mocan, Alin Zekany, Ionel Ienciu, Claudiu Noaică, Claudiu Buliga, Mihai Buliga, Ionuț Todinca, Sebastian Lingurar, Florin Rosdas, Dumitru Rosdas, Ciprian Faur, Raul Bursache, Claudiu Sabău, Alexandru Noaică, Marius Zota, Marian Noaică, Petru Bala.
Arbitri: Alin Bolcaș, Loredan Bogdan, Florin Vesa.
Observator: Leontin Buda.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.