Ceea ce nu a reușit Lipova, Horezu sau Filiașul a izbutit Gloria Lunca Teuz Cermei în fața liderului seriei a IV-a a Ligii a III-a. „Sămădăii” au evoluat curajos pe „Municipalul” din Turnu Severin, în special în repriza a doua și au oprit șirul de victorii al „Științei”. E adevărat, trupa din Bănie a fost lipsită de doi dintre cei mai importanți oameni ai săi, fundașul Dănănae și mijlocașul Stoenac. În locul acestuia din urmă evoluând Codoban, cel care a centrat la reușita lui Bălan, dar a și produs și penalty-ul din care au egalat „alb-roșii”, ocazie cu care a și fost eliminat de pe teren pentru al doilea avertisment al partidei (min. 53). Dar și trupa lui Nagy și Moise a terminat meciul în zece, după roșul văzut de Lazăr cu 7 minute înainte de final.
Cum s-au marcat golurile:
1-0 (min. 14): Codoban centrează dintr-o lovitură liberă din stânga, Bălan reia cu capul dintre doi cermeiani lângă bara din stânga lui Dagău
1-1 (min. 54): Filip centrează din corner, Nistor șutează puternic, Codoban face henț și se acordă penalty. Filip trage tare sub transversală și e 1-1!
FC U Craiova: Bodea – Negru, S. Avram, Gugu, A. Stan – Tănase (87 Trabalka), Pop – Raicea, Codoban, Răducanu (64 Boția) – Cl. Bălan. Antrenor: Eugen Trică
Cermei: Dagău – Filip (86 Burlă), R. Iuga, Nistor, Rosenblum – Lazăr, Ciubotariu – Gruiescu, Călin (60 Vezan), Todoran (46 Udrea) – Bulza (86 Cocină). Antrenor: Flavisu Moisă.
Arbitri: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel) – Bogdan Ștefan (Sibiu), Adrian Epure (Orlat – Sibiu)
Observatori FRF: Viorel Voicu (Caracal), Ioan Rădulescu (Târgu Jiu)