Cod galben de caniculă în județul Arad. Temperaturile vor ajunge până la 36 de grade
Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de caniculă pentru județul Arad, valabilă în zilele de 20 și 21 iunie, în intervalul orar 12:00 – 21:00. Potrivit meteorologilor, temperaturile maxime vor fi cuprinse între 32 și 36 de grade Celsius, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge și, pe alocuri, va depăși pragul critic de 80 de unități,…