Un bărbat din Arad a fost bătut cu bestialitate de un recidivist, pentru suma de 7.000 de lei
Parchetul de pe lângă Judecătoria Arad a dispus punerea în mişcare a acţiunii penale faţă de inculpatul B.A., în vârstă de 41 de ani, recidivist, sub aspectul săvârşirii infracțiunilor şantaj în formă continuată şi lovirea sau alte violenţe. În data de 06.02.2026, respectiv în data de 26.02.2026, prin intermediul aplicaţiei Whatsapp, inculpatul B.A. i-a transmis persoanei vătămate C.D.D. două mesaje…