economicPartidele  din cadrul grupei E a Olimpiadei Sportului Școlar la fotbal s-au disputat la sala de sport a Școlii Gimnaziale „Regina Maria” din Micălaca. Au participat patru echipe: Colegiul Economic, Liceul Tehnologic „Francisc Neuman”, Liceul Tehnologic „Iuliu Moldovan” și Liceul Baptist „Alexa Popovici”, toate din municipiul Arad.
Toate meciurile s-au jucat luni, 3 noiembrie , începând cu ora 9, pe durata a două reprize de câte 15 minute fiecare.
În debutul întrecerii au evoluat echipele Colegiului Economic și Liceului Baptist „Alexa Popovici”. Două echipe de valoare egală, cele două urmând la finele programului să ocupe primele două locuri în clasamentul grupei. Scor 2-2.
În celelalte meciuri, arbitrate de cuplul Patrick Rotariu și Andrei Pîslaru, s-au înregistrat următoarele rezultate:
Liceul Tehnologic „Francisc Neuman”- Liceul Tehnologic „Iuliu Moldovan” 5-3
Liceul Baptist „Alexa Popovici – Liceul Tehnologic” Iuliu Moldovan”
7-0
Colegiul Economic – Liceul Tehnologic ”Francisc Neuman” 7-1
Liceul Tehnologic „Francisc Neuman” – Liceul Baptist „Alexa Popovici” 2-4
Liceul Tehnologic „Iuliu Moldo­van”- Colegiul Economic 0-9
În urma acestor rezultate , pentru faza următoare a competiției s-a calificat echipa Colegiului Economic, pregătită de profesoara Rodica Bogdan.