boziCeea ce se prefigura a fi un galop de sănătate al echipei ce conduce în seria a IV-a a Ligii a III-a a fost mai degrabă un meci de uzură, destul de echilibrat și cu puține faze adevărate de poartă. Chiar și așa, cu frâna de mâna trasă, sebișenii și-au atins scopul, în timp ce ineuanii văd trecând pe lângă ei puncte importante, ce ar putea conta  în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Fără golgheterul Ionuț Radu, menajat pentru derby-ul cu Becicehercul Mic, Sulea a evoluat între fundașii centrali ineuani, în timp ce Roman, revenit după accidentare a ocupat un loc pe banda dreaptă. La gazde, Tomuț l-a lăsat pe bancă pe Ciobanu, iar Kocsis a coborât fundaș dreapta. Liderul a început autoritar partida și Bak a scos din vinclu lovitura liberă executată de Bozian de la 25 de metri. Tot portarul gazdelor s-a opus și șutului Roman. Dar, după exact un sfert de oră de joc, Bak nu a mai putut face nimic la „torpila” lui Lazea de la 18 metri. Fostul mijlocaș al UTA-ei a pătruns pe centru, a și a tras cu stângul sub transversală: 0-1. Ineuanii au reacționat prin șutul lobat al lui Georgiu, reținut fără probleme de Miron. Chiar dacă  a stat destul de bine în teren, trupa lui Sculici nu a reușit să ajungă periculos în careul advers. În schimb, goal-keeperul amfitrionilor a avut destul de lucru la șuturile lui Sulea, Roman, Călin și lovitura de cap a lui Neacșu. Partea secundă a debutat cu o primă ocazie clară a Ineului. Georgiu l-a deschis în careu pe Capătă, atacantul a tras din voleu, dar Miron a reținut balonul. Gazdele au prin avânt, iar Tudoroiu a reluat puțin peste poartă cornerul aceluiași Georgiu, iar Mardare s-a întrebuințat serios pentru a respinge o minge din fața lui Capătă. Scăpați basma curată, sebișenii s-au întors în atac după o oră de joc, iar Bier a ratat în două rânduri, prin lovituri de cap, golul des­prinderii. Nici Mardare nu a fost mai inspirat, pentru ca Bak să mai aibă o intervenție salvatoare la „capul” lui Sulea după centrarea lui Toader. Tot Sulea a trimis milimetric pe lângă, pentru ca Miron să nu aibă prea multe emoții la șutul din alergare al lui Kocsis. Lucrurile s-au limpezit defintiv în primul minut de prelungire. După o acțiune preungită de atac a Naționalului, mingea a ajuns la 14 metri lateral dreapta la Bozian, care a șutat sec în plasa laterală, la colțul lung. 0-2, rezultat final.
CS Ineu: Bak – Kocsis, Bilia, Tudoroiu, Talpaș – Hrezdac (61 Purece), Tomuț – Stănaia, Georgiu, Boldiszar (51 Șulumberchean) – Capătă (86 Cotoc). Antrenor: Cristian Sculici
Național Sebiș: Miron – Tătar (69 Toader), Bier, Mardare, Neacșu – Balint (55 Tohăzan), Lazea – Roman (67 Țârlea), Bozian, Călin (89 Pop)  – Sulea. Antrenor: Adrian Abrudean
Arbitri: Nicolae Botaș – Cristian Drăguț, Cristian Pleșa (toți din Timișoara). Observatori FRF: Cornel Pantea (Oradea) și Ion Lupșa (Caransebeș)
Cartonaș galben: Tudoroiu – min. 33