siriaBăieții lui Sandu Bilan și Costel Filipaș au reușit un nou rezultat bun pentru moral, terminând la egalitate întâlnirea de sâmbătă dimineață cu liderul Ligii a IV-a, CS Ineu.
Șirienii au marcat primii, în finalul actului întîi, prin Raul Ardelean. George Petcuț a egalat în primele minute ale reprizei secunde, dar amfitrionii au trecut iar în avantaj, prin golul lui Popa. Pe final, Vasilică Georgiu a înscris golul de 2-2, ultimul al confruntării.
„O primă repriză bună a noastră, am stat bine tactic, am construit pe atac și ne-am creat ocazii. A doua, ne-au dominat puțin, la Ineu a intrat prima garnitură, noi am făcut modificări, mai mult ne-am apărat și i-am prins pe contre. Una peste alta, un antrenament foarte bun”, a menționat Sandu Bilan. Șiria intră de luni în cantonament pe plan local, iar sâmbăta viitoare își măsoară forțele în compania Crișului Chișineu Criș. „Eu și Costel Filipaș îi mulțumim domnului primarul Valentin pentru implicare și pentru ajutor, e tot mai aproape de noi”, a adăugat Bilan.
Șiriana: Brade – Bilan, Călăceanu, Deac, Ruja – Orlando, Căta, Negrea, Borteș – Gligor, R. Ardelean. Au mai jucat: Popa, Crișan, Filimon, Pădureanu, Topac, Cîțu, Cernat, Raul, Goldiș.
CS Ineu: Pașcalău – Malancu, Sabău, Iaroș, Hrezdac – Berar, Sg. Popa, Morar, Baciu – Șulumberchean, Mașniță – repriza I; Pașcalău – Cornea, Sabău, Nicolau – Voștinar, Iambor, Georgiu, Talpaș – Petcuț, Drăgan, Nădăban – repriza II.