Dinamo Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României – Timişoreana la fotbal, după ce a învins pe teren propriu cu 1-0 Pandurii Târgu Jiu, în sferturile de finală ale competiţiei. Unicul gol al întâlnirii din „Ştefan Cel Mare” a fost marcat de Dragoş Grigore, în minutul 59, dintr-un penalty. În semifinale s-a mai calificat Petrolul Ploieşti, care a trecut dramatic, scor 4-2 după prelungiri, de FC Vaslui. Deţinătoarea trofeului a fost condusă de două ori pe teren propriu, după golurile reuşite de Fernandez 37, respectiv Celeban 27 şi 70. Petrolul a egalat la 2 în minutul 93, printr-un gol reuşit de Hoban, pentru ca în prelungiri să mai înscrie prin  Geraldo Alves şi Romario. Astra Giurgiu a obtinut şi ea calificarea în semifinalele Cupei după ce a învins, scor 3-0, în deplasare la Viitorul Constanţa, goluri reuşite de Budescu 32, Cristescu 35 şi Yoda 89. Ultima echipă calificată în semifinale s-a decis aseară în Ghencea, unde s-au înfruntat Steaua şi Oţelul Galaţi, meci terminat după închiderea ediţiei.