Rezultat notabil obţinut de halterofila Luciana Condurache, legitimată la CS Municipal Arad. Pregătită de antrenorii Adrian Jigău şi Pavel Sebeşan, sportiva în vârstă de doar 15 ani a cucerit două medalii la „naţionalele” seniorilor, competiţie ce s-a desfășurat la baza AMEFA, din Arad. Triplă campioană europeană la categoria U15 şi una din marile speranţe ale halterelor din România, Condurache a ridicat 72 de kilograme la smuls, rezultat cu care a cucerit bronzul naţional şi a aruncat 88 de kilograme – locul 4, pentru un total de bronz, de 160 de kilograme, conform csmarad.ro.
CSM Arad a mai fost reprezentat în concursul seniorilor şi de alţi sportivi, care au obţinut şi ei rezultate bune: Adelina Vizitiu, categoria 58 de kilograme: smuls 55 – loc 6, aruncat 70 – loc 6, total 125 – loc 6; Adrian Antal, la categoria 62 de kilograme: smuls 89 – loc 4, aruncat 95 – loc 6, total 184 – loc 4; Daniel Jigău, categoria 56 de kilograme: smuls 57 – loc 6, aruncat 70 – loc 6, total 127 – loc 6; Sorin Oros, categoria 69 kilograme: smuls 90 – loc 6, aruncat 110 – loc 5, total 200 – loc 5.
Competiţia de la Arad a fost re­zervată şi speranţelor olimpice, juniori III (9-12 ani). Micii halterofili ai CSM-ului s-au remarcat şi aici, pe podiumul de concurs, după cum urmează: Cristian Molnar, categoria 40 de kilograme, total 86, loc 1; Denis Danciu, categoria 45 de kilograme, total 102, loc 1; Florin Mizsanyin, total 84, loc 4 şi Vincenzo Madafferi, total 38, loc 5.