Liga a II-a, etapa a 11-a: Snagovul, cu toți ex. utiștii marcatori, își reia fotoliul de lider

0
78

Academica Clinceni – Pandurii Târgu Jiu 4-1
Robert Ion 16, Vodă 30, Horșia 32, Gliga 89 / Tudoran 42
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea 6-2
Chindriș 2, Lumu 8, Țigănașu 26,53, Ștefănescu 75 / Paraschiv 13,34, Oros 62 – autogol
Sportul Snagov – CS Baloteşti 4-1
Dănălache 4, Buia 35, Borțoneanu 39, Hlistei 74 / Stoica 60
Daco-Getica Bucureşti – Aerostar Bacău 3-0
Buștea 61,73, Voicu 75
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara 0-2
/ Plămadă 27, Velici 61
Ripensia Timişoara – Energeticianul 1-1
Apro 89 / Stoenac 59
ACS Poli Timişoara – Chindia Târgovişte 1-3
Stere 8 / Liviu Mihai 65 (pen.) și 90, Neguț 67
UTA Arad – Metaloglobus Bucureşti 6-1
Manea 26, Al. Pop 32,50, Cubleșan 38,85, D. Popa 82 / O. Herea 7
SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj 0-3
/ Goga 7, Ursu 55, Florescu 80
Meciul CS Mioveni – FC Argeş s-a jucat după închiderea ediției

Clasament
1. Snagov 11 8 3 0 20-6 27
2. Clincenia 11 8 0 3 29-7 24
3. Chindia 11 7 2 2 21-12 23
4. Petrolul 11 7 1 3 25-10 22
5. FC Argeş 10 6 3 1 17-6 21
6. U. Cluj 11 6 2 3 20-11 20
7. Mioveni 10 6 1 3 18-8 19
8. UTA Arad 11 6 1 4 19-12 19
9. Pandurii 11 5 3 3 24-17 18
10. Energeticianul 11 5 2 4 18-15 17
11. ASU Poli 11 5 2 4 11-10 17
12. Daco-Getica 11 3 5 3 17-19 14
13. Metaloglobus 11 4 2 5 11-22 14
14. Ripensia Timişoara 11 2 3 6 15-24 9
15. Farul 11 3 0 8 15-26 9
16. Luceafărul 11 2 3 6 11-24 9
17. Baloteşti 11 2 2 7 10-22 8
18. Aerostar 11 2 1 8 11-25 7
19. ACS Poli 11 1 2 8 11-25 5
20. D. U. Brăila 11 0 4 7 7-29 4

Etapa următoare (13-17 octombrie): Luceafărul – Balotești, Metaloglobus – Clinceni, Anergeticianul – ACS Poli, ASU Politehnica – Ripensia, bacău – Farul, Argeș – Daco-Getica, Tg. Jiu – Snagov, U Cluj – Brăila, Chindia Târgoviște – UTA, Ploiești – Mioveni.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.