Liga a V-a, etapa a IV-a: primul pas greșit pentru Turnu, Buteniul merge ceas

0
101

Seria A
Atlerico Arad – Speranța Turnu 1-0, Înfrățirea Iratoșu – AS Aluniș
3-2, Voința Munar – Mureșul Zădăreni 1-0, AS Dorobanți – Cetate Săvâr­șin 8-1, AC Șagu – Semlecana Semlac 0-1, Olimpia Bârzava – Foresta Sp. German 4-3, Unirea Șeitin – AS Vinga 1-1.
Clasament
1.    Dorobanți    4    4    0    0    26-3    12
2.    S. Semlac    4    3    0    1    11-3    9
3.    S. Turnu    4    3    0    1    10-2    9
4.    Săvârșin    4    3    0    1    12-12    9
5.    Atletico    4    2    1    1    7-7    7
6.    AS Vinga    4    1    3    0    6-4    6
7.    Î. Iratoșu    4    2    0    2    5-6    6
8.    U. Șeitin    4    1    1    2    9-13    4
9.    O. Bârzava    4    1    1    2    6-15    4
10.    Zădăreni    4    1    0    3    10-7    3
11.    AS Aluniș    4    1    0    3    7-10    3
12.    Sp. German    4    1    0    3    7-14    3
13.    AC Șagu    4    1    0    3    2-11    3
14.    V. Munar    4    1    0    3    2-13    3
Etapa următoare (26-27 septembrie): Turnu – Bârzava, Sp. German – Iratoșu, Aluniș – Șeitin, Săvârșin – Șagu, S. Semlac – Atletico, Zădăreni – Dorobanți, AS Vinga – V. Munar.
Seria B
CS Ineu II – Viitorul Satu Nou 4-2, Zimandu Nou – Avântul Târnova 1-1, Flacăra Țipar – Cetate Dezna 0-2, Recolta Apateu – Podgoria Ghioroc 0-1, Olimpia Bocsig – Crișul Alb Buteni 1-2, Vulturii Socodor – Viitorul Șepreuș 1-4, Unirea Gurahonț – Steaua Grăniceri 6-0.
Clasament
1.    Buteni    4    4    0    0    14-7    12
2.    Ghioroc    4    3    0    1    23-6    9
3.    Gurahonț    4    3    0    1    17-8    9
4.    Ineu II    4    3    0    1    19-11    9
5.    Târnova    4    2    1    1    13-7    7
6.    Șepreuș    4    2    1    1    10-6    7
7.    Socodor    4    2    0    2    11-10    6
8.    Satu Nou    4    2    0    2    7-12    6
9.    Bocsig    4    1    1    2    11-7    4
10.    Zimandu Nou    4    1    1    2    14-18    4
11.    C. Dezna    4    1    0    3    7-12    3
12.    R. Apateu    4    1    0    3    4-9    3
13.    Grăniceri    4    1    0    3    4-17    3
14.    F. Țipar    4    0    0    4    7-31    0
Etapa viitoare (26-27 septembrie): Ghioroc – Bocsig, Satu Nou – Zimandu Nou, Dezna – Apateu, Târnova – F. Țipar, Grăniceri – CS Ineu II, Șepreuș – Gurahonț, Buteni – Socodor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.