Liga a V-a, etapa a XX-a: Vinga învinge și la Vladimirescu!

0
65

Echipa lui Cornel Nădăban și Călin Mariș continuă ascensiunea: după ce acum două etape învingea trupa din Sânpaul, acum s-a impus în deplasarea de la Vladimirescu! În seria B, Crișul Alb Buteni și-a consolidat poziția de lider.

Seria A:
Atletico Arad – Olimpia Bârzava 3-0, CS Vladimirescu II – AS Vinga 1-2, FC Zimandu Nou – Mureșana Mândruloc 5-0, Unirea Șeitin – Olimpia Bujac 4-2, Mureșul Zădăreni – Forest Oil Sp. German 1-3, AS Aluniș – Voința Macea 1-1, Cetate Săvârșin – Înfrățirea Iratoșu se joacă miercuri, Victoria LT Sânpaul – FC Sânleani 3-0 (f.j.), AC Șagu a stat.
Clasament
1 Victoria LT Sânpaul 19 13 3 3 46-17 42
2 CS Vladimirescu II 19 13 1 5 65-35 40
3 FC Zimandu Nou 19 13 0 6 62-26 39
4 Unirea Șeitin 18 11 2 5 42-24 35
5 AS Vinga 19 11 1 7 38-39 34
6 Cetate Săvârșin 18 10 2 6 62-34 32
7 Forest Oil Sp. German 19 10 2 7 45-42 32
8 Olimpia Bujac 19 10 2 7 49-53 32
9 Înfrățirea Iratoșu 18 8 5 5 38-34 29
10 Mureșana Mândruloc 18 8 4 6 51-36 28
11 Atletico Arad 19 9 1 9 41-38 28
12 Mureșul Zădăreni 19 7 1 11 38-36 22
13 AS Aluniș 19 6 4 9 38-51 22
14 AC Șagu 18 6 3 9 28-31 21
15 Olimpia Bârzava 19 5 0 14 27-67 15
16 Voința Macea 19 3 1 15 17-67 10
17 FC Sânleani 19 0 0 19 0-57 0*
* Exclusă
Etapa viitoare: Vinga – Bujac, Șagu – Șeitin, Mândruloc – Aluniș, Macea – Zădăreni, Sp. German – Săvârșin, Iratoșu – Atletico, Bârzava – Sânpaul, Sânleani – Vladimirescu (0-3), Zimandu Nou stă.
Seria B:
Viitorul Satu Nou – Dacia Beliu 4-2, Crișul Alb Buteni – Avântul Târnova 2-1, Highișana Drauț – Olimpia Bocsig 2-2, Vulturii Socodor – Recolta Apateu 2-0, Frontiera Pilu – Șoimii Șimand 2-1, Cetate Dezna – Flacăra Țipar 2-0, Crișul II Chișineu Criș – Viitorul Almaș 0-3 (f.j.), CS Moneasa – Steaua Grăniceri 0-3 (f.j.), Viitorul Șepreuș a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 19 14 4 1 40-19 46
2 Recolta Apateu 19 11 5 3 55-20 38
3 Șoimii Șimand 19 12 1 6 48-29 37
4 Avântul Târnova 18 11 2 5 72-23 35
5 Viitorul Almaș 19 10 3 6 39-30 33
6 Steaua Grăniceri 20 10 2 8 54-41 32
7 Vulturii Socodor 19 9 4 6 50-32 31
8 Highișana Drauț 19 7 5 7 59-39 26
9 Olimpia Bocsig 19 7 5 7 39-37 26
10 Viitorul Satu Nou 19 8 1 10 43-47 25
11 Viitorul Șepreuș 18 7 3 8 45-48 24
12 Flacăra Țipar 19 7 3 9 32-39 24
13 Frontiera Pilu 19 6 5 8 40-47 23
14 Cetate Dezna 19 7 2 10 47-69 23
15 Dacia Beliu 19 5 5 9 27-33 20
16 Crișul II Chișineu Criș 20 5 2 13 24-49 17*
17 CS Moneasa 20 0 0 20 11-123 0*
* Exclusă
Etapa viitoare: Almaș – Dezna, Șimand – Drauț, Bocsig – Apateu, Șepreuș – Buteni, Târnova – Satu Nou, Țipar – Pilu, Grăniceri – Chișineu Criș (3-0), Beliu – Moneasa (3-0), Socodor stă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.