Campioanele de juniori A1 din județele Caraș-Severin și Arad s-au înfruntat în prima manșă a „zonei” pe malul Dunării. Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, zărăndanii au întors scorul în actul secund, dar, cu 12 minute înainte de final, cărășenii au egalat dintr-un penalty foarte ușor acordat de „central”.
Revenind la reușitele ce îi apropie pe „alb-albaștri” de turneul semifinal au purtat semnătura lui Darius Jurj, direct dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga și Alexandru Karmanoczky, dintr-un penalty obținut de Todoran. „Nu am făcut un meci grozav, emoțiile și-au spus din nou cuvântul atunci când jucăm un meci cu miză. Remiza este, oricum, meritată și ne apropie puțin de calificarea în faza următoare. Eu zic că suntem echipa mai bună, doar că trebuie să demonstrăm acest lucru și pe teren în returul de duminică”, a spus antrenorul Cristian Sculici.
Bîtea – Kotroczo (25 Dodu), Karmanoczky, Șerban, Dragoș – Ciurdaru – Jurj, Gavrilaș (60 Adamcsik), Belei, Țica – Todoran (73 Petrehele) a fost formula de joc folosită de CS Ineu la Moldova Nouă. Manșa secundă are loc duminică, de la ora 17, pe „Centralul” ineuan.