Organizate în premieră în ora­șul nostru, Campionatele Națio­-nale de Culturism și Fitness al seniorilor, ajunse la Arad grație implicării XOX Nutrition, s-au dovedit un real succes, patru dintre medalii rămânând pe Mureș.
Clubul Sportiv XOX Gym Arad a fost reprezentant în luptă pentru medalii de trei sportive: Diana Darie – vedeta clubului, cu numeroase competiții câștigate – cucerind argintul la categoria 172 cm, Medina Popovici – debutantă – tot argint la categoria 163 cm, și Vanessa Pârvulețu – imaginea XOX Nutrition, brand care a fost lansat în cadrul evenimentului -, a luat bronzul la categoria 168 cm, toate în cadrul celei mai spectaculoase probe, Bikini Fitness.
La categoria 80 kg – Bodybuilding, Călin Urdaș (CS XOX Gym) a obținut medalia de bronz, spre satisfacția principalului organizator Constantin Bîșcă, președintele clubului arădean, care va participa, în această toamnă, la „Naționalele” vete­ranilor, găzduite de orașul Sibiu.
Spectatorii prezenți la Sala Polivalentă, locație ce a fost gazda celor mai importanţi oameni cu muşchi din ţară, care au luptat pentru medalii şi tricourile de campioni, s-au putut bucura de prezența braziliencei Gal Ferreira Yates, dubla campioană mondială fiind căsătorită cu o legendă a acestui sport, Dorian Yates, de șase ori consecutiv câștigător al Mister Olympia.