petruescuNațional Sebiș a revenit pe prima poziție din C4 după ultima etapă și încheie turul pe terenul celor de la Vulturii Lugoj. Trupa lui Cosmin Petruescu s-a impus, la rându-i, în deplasarea de la Știința Turceni, cu scorul de 1-0 (gol înscris de Marta, 70).
Antrenorul lugojenilor strânge rândurile pentru confruntarea cu cei de pe malul Crișului Alb și a făcut apel la publicul local să vină în număr cât mai mare alături de Vulturi.  „În primul rând sunt mulțumit de rezultat, dar și de jocul pe care
l-am făcut la Turceni. A fost o primă repriză echilibrată, dar cea de-a doua repriză am dominat-o în totalitate.  Am avut încă vreo 3-4 ocazii de gol și o bară a lui Precupanu.  În ceea ce privește meciul următor, ne așteptăm să ne ridicăm la nivelul adversarului și să facem un joc frumos pentru publicul lugojean. Pe aceștia îi așteptăm în  număr cât mai mare la stadion pentru a ne susține”, a transmis Petruescu prin intermediul site-ului redesteptarea.ro.
Vulturii Lugoj – Național Sebiș se joacă vineri, de la oa 14,00.