uta-20011Cu 2-2 în tur, alb-roșii de la UTA 2001 au început excelent ciocnirea retur cu Electrica lui Vali Miculescu. Băieții lui Sandu Gaica au deschis rapid scorul, prin Nistor și calificarea la turneul zonal părea aproape!
Cei de pe Bega au revenit relativ repede, egalând și întorcând apoi rezultatul, golul doi venind chiar în ultimul minut din repriza unu.
În actul doi  arădenii au încercat să revină, însă Electrica avea să se desprindă definitiv după o boltă de la 20 de metri, la care bravul Zamfir n-a avut ce face, iar finalul i-a regăsit pe vizitatori bucuroși.
„I-am felicitat pe copii pentru parcursul de până aici. A fost ziua celor de la Timișoara, le urez succes la zonă”, a spus Gaica. UTA 2001 a început cu Zamfir – Spătar, Săsărman, Salcă, Mohaci – Haloș, Olteanu, Selegean, Răzban – Costea, Nistor. A mai intrat Nagy.
Rămâne, pe lângă titlul județean, publicul pe care băieții lui Gaica l-au adunat în această după-amiază pe „Francisc Neuman”, mai numeros decât în ultimele trei meciuri ale echipei din liga secundă la un loc. Copiii au avut de partea lor și galeria alb-roșie, care le-a simțit puritatea și arată ce mai e, de fapt, de salvat de aici…