Rezultatele înregistrate în etapa a XXIII-a în Liga a V-a

0
78

Seria A
Atletico Arad – Voința Munar 2-0, Speranța Turnu – Șoimii Lipova 0-2, Victoria Felnac – Olimpia Bujac 10-0, Înfrățirea Iratoșu – Cetate Săvârșin 5-2, AC Șagu – Olimpia Bârzava 5-4, Zimandu Nou – AS Aluniș 2-1, Unirea Șietin – Mureșul Zădăreni 2-1, Mureșana Mândruloc – AS Vinga 0-3 (f.j.).
Clasament
1.    Lipova    23    20    1    2    95-18    61
2.    Săvârșin    23    14    2    7    82-46    44
3.    Iratoșu    23    13    5    5    53-42    44
4.    Șagu    23    12    7    4    51-34    43
5.    Felnac    23    12    4    7    65-35    40
6.    Bârzava    23    12    1    10    60-59    37
7.    Vinga    23    9    6    8    48-43    33
8.    Atletico    23    10    3    10    50-64    33
9.    Șeitin    23    10    2    11    41-37    32
10.    Bujac    23    9    2    12    43-74    29
11.    Zădăreni    23    8    3    12    43-51    27
12.    Zimandu Nou    23    7    4    12    29-47    25
13.    Munar    23    6    5    12    41-57    23
14.    Aluniș    23    5    5    13    35-55    20
15.    Turnu    23    7    2    14    33-51    17*
16.    Mândruloc    23    4    0    39    33-89    12**
*Echipă penalizată cu 6 puncte
**Echipă retrasă din campionat
Etapa viitoare (17 mai): Bujac – Zimandu Nou, Vinga – Șeitin, Aluniș – Atletico, Munar – Șagu, Lipova – Felnac, Bârzava – Iratoșu, Zădăreni – Turnu. Săvârșin stă.
Seria B
Dacia Beliu – Șoimii Șimand 1-0, Cetate Dezna – Recolta Apateu 2-4, Național Sebiș II – Avântul Târnova 4-1, Viitorul Șepreuș – Crișul Alb Buteni 3-1, Voința Macea – Viitorul Satu Nou 2-1, Olimpia Bocsig – Flacăra Țipar 6-1, Steaua Grăniceri – Vulturii Socodor 2-1. Meciul dintre Pilu și Șicula nu s-a disputat.
Clasament
1.    Sebiș II    23    21    1    1    124-12    64
2.    Beliu    23    20    1    2    72-12    61
3.    Satu Nou    23    16    1    6    95-48    49
4.    Șimand    23    12    4    7    59-47    40
5.    Pilu    22    11    4    7    34-33    37
6.    Șepreuș    23    10    6    7    50-51    36
7.    Apateu    23    11    2    10    63-59    35
8.    Târnova    23    11    2    10    45-41    35
9.    Bocsig    23    9    4    10    51-50    31
10.    Socodor    23    8    4    11    43-45    28
11.    Dezna    23    6    6    11    56-67    24
12.    Grănicieri    23    6    4    13    40-63    22
13.    Buteni    23    6    3    14    31-70    21
14.    Macea    23    4    6    13    28-74    18
15.    Șicula    22    3    2    17    31-87    11
16.    Țipar    23    3    2    18    28-91    11
Etapa viitoare (17 mai): Satu Nou – Beliu, Apateu – Grănicieri,
Buteni – Pilu, Șicula – Bocsig, Țipar – Dezna, Socodor – Macea, Șimand – Sebiș II, Târnova – Șepreuș.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.