CFR Cluj dispută returul cu Sevilla, din șaisprezecimile Europa League și, după ce a remizat în Gruia, scor 1-1, Dan Petrescu are mari bătăi de cap în ceea ce privește strategia pe care o va aborda în cadrul acestei întâlniri.
Formația lui Lopetegui a pierdut doi oameni importanți, în timpul ultimului meci de campionat, cu Getafe. Titularul din poartă, cehul Vaclik, a fost înlocuit la pauza meciului, iar brazilianul Fernando, care a reușit un gol și o pasă decisivă în ultimul joc de campionat, a ieșit și el accidentat în minutul 78.
Cei doi nu s-au antrenat până marți, chiar dacă au participat la analiza video a jocului de astăzi, iar prezența lor în teren, la meciul cu CFR era văzută drept puțin pro­babilă. Situația s-a schimbat însă ieri. Fernando și Vaclik au fost prezenți la sesiunea de antrenament de astăzi și s-au pregătit în regim normal, alături de restul lotului lui Lopetegui.
Sevilla – CFR Cluj se joacă joi, 27 februarie, de la ora 22:00, pe Stadionul „Ramón Sánchez Pizjuán”.
Partida va fi transmisă pe Digi Sport, Telekom Sport și LookPlus.