Paulis 2Sub privirile marelui Flavius Domide, gloria de necontestat a fotbalului arădean din ultimii cincizeci de ani, delegat împreună cu Traian Enoiu ca observatori oficiali din partea Federaţiei Judeţene de Fotbal, tinewrii fotbalişti de la echipa „Păulişana” Păuliş s-au impus cu un scor de handbal în faţa oaspeţilor de la „Viitorul” Tisa Nouă: 9 – 0 Golurile gazdelor au „picat” cu o frecvenţă diabolică, din zece în zece minute, portarul oaspete Dronca fiind surprins în cele mai dificile poziţii. La finalul meciului, arbitrii Cristian Trif, Cristian Coroban şi Remus Naghi au înscris pe foile de arbitraj reuşita de excepţie a fotbalistului podgorean Daniel Popa, care a marcat nu mai puţin de cinci goluri (în minutele 20, 29, 52, 61 şi 78). Spectatorii din tribune, veniţi în număr destul de mare la meciul de sâmbăta trecută, începuseră deja să-l alinte pe Daniel Popa cu porecla de „Quintus”. Alături de Daniel Popa, au mai marcat E. Calancea (minutul 25), Lazăr (minutul 42) şi Farago (minutele 64 şi 84).
„Păulişana” Păuliş: Dulhaz-Lazăr, Vizitiu, Suciu, Ştef, E. Calancea, L. Calancea, Savu, Gherghel, D. Popa, Gyorgy. Au mai jucat Farago, Itu, Ambruş, Grigorean (antrenor: Marius Suciu).
„Viitorul” Tisa Nouă: Dronca-Roman, Ignat, Rusu, Heteş, Bontea, Bârnoagă, Arhilie, Vancea, Radu, Negru.
Vestiarul de la Sâmbăteni este finalizat în proporţie de 85%
Construit pe forţe proprii – adică exclusiv prin efortul financiar al Primăriei din Păuliş – modernul vestiar de lângă terenul de fotbal din Sâmbăteni se apropie de finalizare. Precum puteţi constata şi din fotografia alăturată, mai sunt destul de puţine lucruri de făcut, mai mult în ceea ce priveşte interiorul acestuia. Din câte ne-a mărturisit primarul Petru Nicoară, am aflat că „echipa de fotbal «Recolta Sâmbăteni» se poate înscrie cu succes în Divizia Promoţie începând cu toamna anului în curs. În ceea ce ne priveş­te, vom inaugura stadionul şi vestia­rele în luna septembrie, cu ocazia Sărbătorii Vinului în Podgoria Păuliş.”