De când a revenit la cârma celor de la FC Brașov, înlocuindu-l pe Cosmin Bodea la începutul lunii septembrie, Adrian Szabo nu a cunoscut gustul înfrângerii. Echipa sa a pierdut doar în fața Astrei Giurgiu în Cupă și atunci după 120 de minute, pentru ca la Pâncota „galben-negrii” să nu aibă nicio șansă în fața „șoimilor” lui Popa.
„În priml rând, felicit echipa gazdă care a obținut o victorie concludentă, nu se pune la îndoială rezultatul categoric. Cred că ei, jucătorii și domnul profesor Popa, au știut mai bine decât noi ce vor să obțină de la acest joc și au și aplicat asta pe teren. Noi, din păcate, nu am răspuns cu aceeași agresivitate fotbalistică jocului de angajament al gazdelor. Probabil că s-a considerat că  victoria de la meciul cu Vâlcea este suficientă și nu am apucat să ne trezim din primul pumn, adică golul încasat destul de repede în prima repriză. N-am găsit niciun fel de răspuns, nu am pus deloc probleme. Bă­nuiam că jocul Pâncotei se axează pe angajament, unitate, pe o implicare cu sufletul. Nu  ne-au surprins ei, ne-am surprins singuri, într-un mod neplăcut. Nu am fost noi destul de organizați și reactivi la jocul gazdelor”, a spus „princiaplul” ardelenilor după Pâncota – Brașov 3-0.