În cadrul concursului internațional dotat cu „Cupa Hercules”, desfăşurat recent la Băile Felix, în 7-8 octombrie a.c., la care au participat cinci sportivi ai clubul de cultu­rism  de la Casa de Cultură a Sindicatelor, multiplul campion național și balcanic Andrasoni Francisc și-a confirmat din nou valoarea.
Arădeanul a câștigat într-o manieră absolută nu numai locul întâi la categoria master, ci și poziția secundă la categoria seniori 95 kg. Debutanta Morari Larisa a obținut locul întâi la bodyfitness. Pe lângă cei doi, pentru echipa de la „sindicate”, au mai concurat Gabriel Babu care a obținut un loc 4 la seniori categoria+95 kg, Roșca Vlad și Achimp Cătălin, care însă nu s-au clasat în top șase.
La cele 10 categorii ale Cupei Hercule, una dintre cele mai longevive competiții de culturism și fitness din țară, au participat peste 100 de sportivi din țară, Ungaria și Slovacia.