Flueri final. UTA obține așa cum era de așteptat o victorie lejeră.

Min. 84: Vorobjovas e aproape de triplă cu un nou șut plasat dar mingea trece milimetric pe lângă poartă

Min. 79: Călcâi de efect al lui Dangubic dar Mercioiu întârzie șutul și este blocat.

Min. 76: Două schimbări la UTA. Ies Otele și Batha, intră Mercioiu și Hrezdac.

Min. 75: Eurogol Vorobjovas, care din interiorul careului, mult lateral stânga trimite plasat cu dreptul la colțul lung sub bară

Min. 71: Schimbare la Gaz Metan: iese Iancu, intră Tala

Min. 69: Schimbare la UTA. Iese Cardoso, intră Dangubic

Min. 69: Cartonaș galben Shlyakov

Min. 68: Fază superbă Ubbink – Pătlăgică – Cardoso, finalizată de ultimul dar din nou golul e anulat pentru ofsaid.

Min. 65: Cartonaș galben Avram

Min. 64: Cartonaș galben Erico

Min. 63: Schimbare la Mediaș: Iese Ursu , intră Covaci

Min. 56: Pătlăgică îl lansează pe Ubbink în dreapta, acesta driblează scurt dar șutul său e scos de Bumbar în corner. UTA a revenit la cârma jocului.

Min. 52: Lovitură liberă periculoasă pentru Mediaș, Balauru scoate de sub bară. UTA a început moale repriza, oaspeții domină.

A început repriza secundă. Schimbări la UTA: Au ieșit Miculescu și Vukcevic, au intrat Pătlăgică și Matei

Final de primă repriză. În ultimele 10 minute UTA a slăbit ritmul, mulțumindu-se să păstreze posesia

Min. 45. Cartonaș galben Vorobjovas

Min. 33: Ubbink șerpuiește prin apărarea oaspeților și șutează în bară. Mingea îi revine lui Cardoso care înscrie dar se afla în ofsaid.

Min. 30: Gol UTA! Pasă superbă a lui Ubbink pentru Otele, nigerianul saltă mingea peste portar și înscrie în poarta goală

Min. 25: Gol UTA! Vukcevic centrează din dreapta și Vorobjovas liber în careu finalizează cu siguranță. 2-0!

Min.18: Otele driblează câțiva adversari în stânga, trimite în fața porții dar un fundaș al Mediașului degajează în corner din fața porții goale.

Min. 12: Costea execută periculos o lovitură liberă de la 20 de metri lateral stânga, mingea trece pe lângă poarta lui Balauru

Min. 10. Gol UTA!: Miculescu scapă pe partea dreaptă, trimite în careu și Cardoso, după mai multe încercări blocate de apărarea adversă, împinge mingea în plasă.

Min. 4: Ubbink execută un corner de pe dreapta, Miculescu șterge mingea cu capul în careul mic dar nu prinde spațiul porții

A început meciul. În tribune sunt circa 3000 de spectatori.

Echipele de start:

UTA: Balauru – Vukcevic, Erico, Benga, Shlyakov – Vorobjovas, Batha, Ubbink (cpt) – Cardoso, Miculescu, Otele. Rezerve: Roșca – Pătlăgică, Dima, Hrezdac, Matei, Mercioiu, Dangubic, Laukzemis. Antrenor: Ionuț Badea

Mediaș: Bumbar – Kandar, Avram, Mathaus, Maxim – Junior, Iancu – Costea, Gaspar, Ursu – Domșa. Rezerve: Grosz – Câmpean, Covaci, Tala. Antrenor: Flavius Boroncoi

Arbitri: Andrei Antonie (București) – Doru Lucaciu (Cluj), Răzvan Soponar (Baia Mare) – Florin Andrei (Târgu Mureș)

Observatori: Arbitri: Andrei Ioniță (București) / Joc: Romulus Gabor (Hunedoara)