A fost o repriză secundă mult mai bună a UTA-ei, ca joc și mai ales ca atitudine

Fluier final! UTA învinge și risipește toate emoțiile legate de siguranța locului de Liga 1

Min. 90+4: Cartonaș galben Iacob pentru trageri de timp

Min. 90+3: Ceva emoții la șutul lui Chamed dar apărarea UTA-ei blochează

S-au arătat 4 minute de prelungire

Min. 90+1: Schimbare la UTA: iese Miculescu, intră Pătlăgică

Min. 85: Schimbări și la UTA: ies Otele și Ubbink, intră Dangubic și Isac. La Chindia Florea îi lasă locul lui Sila

Min. 84: UTA a făcut ușor pasul în spate dar până acum nu au fost emoții la poarta lui Iacob

Min. 83: Dublă schimbare la Chindia: ies Passaglia și Dinu, intră Chunchukov și Popadiuc

Min. 71: Schimbare Chindia: iese Celea, intră Dulca

Min. 70: Schimbare la UTA: iese Laukzemis, intră Matei

Min 69: GOL UTA!!! Ubbink centrează din dreapta, Laukzemis lasă mingea și Otele înscrie în poarta goală

Min. 68: Șut Florea din unghi, Iacob respinge în corner

Min. 66: Șut din întoarcere Otele dar slab și Căbuz prinde. Batha trage și el de la mare distanță dar pe lângă buturi

Min. 65: Contraatac în superioritate al oaspeților, intervenție in extremis Benga

Min. 63: Ocazie Chindia, Chamed îl devansează pe Shlyakov dar trimite milimetric pe lângă poartă

Min. 60: Șut Laukzemis din întoarcere, Căbuz prinde

Min. 55: Cartonaș galben P. Iacob

Min. 52: Corner bine executat de Ubbink, Căbuz ratează mingea dar niciun utist nu reușește să o împingă în plasă

Min.51: Fază spectaculoasă creată de Ubbink în dreapta dar Otele este al doilea la o minge care a ajuns în careul mic

Min. 50: Așezare Miculescu pentr Vorbjovas dar lituanianul trage peste poartă din câțiva metri

Min. 49: Fază spectaculoasă creată de Otele, Dinu debajează din fața porții goale

Min. 48: Cartonaș galben Chamed

Min. 47: Centrare Shlyakov, Otele reia cu capul puțin peste poartă

S-a reluat meciul

Pauză. Primă repriză slabă făcută de UTA

Min. 43: Cartonaș galben Dinu

Min. 40: Șut Batha de la mare distanță, prinde Căbuz

Min. 36: Mare ocazie UTA. Laukzemis întoarce în mijlocul careului și Vorobjovas din poziție ideală reia pe lângă poartă

Min. 33: Șut Șerban de la 20 de metri, pe lângă poarta lui Iacob

Min. 27: Reluare cu capul Miculescu din 7-8 metri, mingea trece mult peste poartă

Minutul 25. Joc încâlcit. Multe greșeli în jocul UTA-ei. Chindia se apără organizat și eficient

Min.18: O nouă acțiune periculoasă a oaspeților, încheiată cu șutul lui Șerban, prins de Iacob

Min. 17: Fază periculoasă a Chindiei, dar Chamed nu ajunge la pasa lui Florea. Utiștii surprinși în inferioritate în propriul careu

Min. 15; Centrare periculoasă Otele de pe dreapta, Miculescu nu ajunge primul la minge

Min. 11: Corner de pe stânga, Benga reia cu capul din careul mic dar un fundaș al Chindiei blochează

Min. 6: Șut Otele de la marginea careului, prinde Căbuz

A început meciul

Asistență destul de scăzută. Cu 5 minute înainte de startul meciului sunt aproximativ 1500 de fani în stadion. Atmosferă frumoasă totuși.

Cele două formații sunt la încălzire.

Echipele de start:

UTA: Fl. Iacob – Vukcevic, Medjimorec, Benga, Shlyakov – Vorobjocas, Batha, Ubbink (cpt) – Miculescu, Laukzemis, Otele Rezerve: Balauru – Pătlăgică, Dima, Baravykas, Hrezdac, Isac, Matei, Mercioiu, Dangubic Antrenor: Ionuț Badea

Chindia: Căbuz – Căpușă, Pițian, Celea, Dinu – Butean, P. Iacob, Passaglia, A. Șerban – Chamed, Florea (cpt) Rezerve: Moldovan – Corbu, A. Ioniță, Roumpoulaku, Dulca, M. Șerban, Popadiuc, Sila, Chunchukov Antrenor: Emil Săndoi

Arbitri: Sebastian Colțescu (Craiova) – Vasile Marinescu (București) / Daniel Mitruți (Craiova) – Florin Andrei (Târgu Mureș)

Observator FRF: Szekely Zoltan (Baia Mare) / Observator LPF: Dan Potocianu (București)