Astăzi s-a disputat finala mini-turneului care decide ultima formație promovată în următorul sezon de Liga a II-a, iar CSM Focșani a reușit să se impună cu 2-0 în meciul disputat pe teren propriu împotriva lui CS Dinamo București și să obțină accesul în divizia secundă, unde revine după 16 ani.

Robert Enache a deschis scorul în minutul 5 al partidei disputate pe stadionul „Milcovul”, cu o lovitură de cap, iar Răzvan Gorovei a confirmat victoria formației din județul Vrancea în minutul 88.

Aşadar, componenţa noului sezon de Liga a II-a ar trebui să fie următoarea: FC U Craiova, FC Voluntari, Corvinul Hunedoara, CSC Șelimbăr, CS Mioveni, Csikszereda Miercurea Ciuc, CSM Reșița, Ceahlăul Piatra Neamț, Metaloglobus București, FC Argeș, CSC Dumbrăvița, CSA Steaua, Concordia Chiajna, Chindia Târgoviște, CSM Slatina, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, FC Bihor Oradea, Metalul Buzău, CS Afumați, AFC Câmpulung Muscel, Unirea Ungheni și CSM Focșani. Evident, aceasta s-ar putea modifica în cazul în care una sau mai multe formații nu primesc licența pentru eșalonul secund.