Liga de Tineret: UTA – AFK Csikszereda 1-0

UTA a obținut victoria în partida cu AFK Csikszereda, din Liga de Tineret. Roș-albii au câștigat cu 1-0, grație golului marcat de Calotă. Costel Bogoșel și Mihai Petcuț au trimis pe teren următorul unsprezece: Roșu – Felea, Indreica, Marinescu, Ștef, Rusu, Șiclovan, Ilie, Dragoș, Calotă, Leca. În actul secund, Huc a intrat în locul lui Ilie, aceasta fiind singura schimbare efectuată de arădeni.

Liga Elitelor U17: UTA – AFK Csikszereda 1-4

În partida din Liga Elitelor U17, Csikszereda a învins-o pe UTA cu 4-1, după ce la pauză scorul era egal, 1-1. Hodoșan a înscris pentru UTA în ultimul minut al primei reprize. Primul unsprezece al echipei pregătite de Sandu Gaica, Radu Mărginean, Adi Ungur și Costel Bogoșel a fost alcătuit din Cutean – Glevan, Ancateu, Berar, Matei, Hodoșan, Tolcea, Corchiș, Țăroi, Bărbat, Baba. Au mai jucat Ronai, Neamț, Gâlcue și Păduraru.

Liga Elitelor U16: LPS Bihorul Oradea – UTA 2-7

În Liga Elitelor U16, elevii lui Dinu Donca și Alex Nistor au învins la Oradea pe cei de la LPS Bihorul cu 7-2. Ile și Băeșu au marcat câte o ”dublă”, celelalte goluri ale arădenilor purtând semnătura lui AntochiZachar și Zvenca. Primul unsprezece a fost format din Suli – Băloi, Sabău L., Sabău R., Mărgan, Ile, Zachar, Antochi, Zvenca, Sandu, Orădan. Au mai jucat Barbu, Picioruș, Macavei, Băeșu și Tanasie.

Liga Elitelor U15: LPS Bihorul Oradea – UTA 0-8

A fost ploaie de goluri la Oradea și în Liga Elitelor U15, unde UTA a învins pe LPS Bihorul cu 8-0. Pentru echipa antrenată de Marius Ciubăncan au marcat Gherman (3), Burchardt (2), Burta (2) și Pelău. Formația de start a arădenilor a fost alcătuită din Pasquale – Rametea, Olariu, Bacalu, Popov, Cotuna, Vidac, Pelău, Burta, Gherman, Burchardt. Au mai jucat Sandu, Bociort, Partan, Pop și Buțiu.

Liga Elitelor U14: UTA – CSC Dumbrăvița 4-1

UTA U14 a învins pe Dumbrăvița cu 4-1 într-un meci în care Bud a reușit hat-trickul, iar celălalt gol al arădenilor a fost reușit de GallizioliKosara – Barta, Rozniciuc, Tomoioagă, Fîc, Mihaieș, Luca, Popa, Baltag, Gallizioli, Bud a fost primul unsprezece trimis în teren de Mihai Roșca, pe parcurs mai intrând Madoș, Funău, Buzea, Mihăieș, Roman, Bâtea, Dinu și Urs.

Liga Elitelor U13: UTA – CSC Dumbrăvița 15-1

Tot victorie a obținut și UTA U13 cu Dumbrăvița, pe care băieții pregătiți de Radu Anca au învins-o cu 15-1. Marcatori pentru roș-albi au fost Iamandi (3), Secianschi (2), Talpaș (2), Nagy (2), Fricățel D., Pop, Breban, Dan, Adam, Oprea. Prima garnitură a arădenilor a fost alcătuită din Tone – Vinter, Secianschi, Neagu, Fricățel D., Gorea, Muraru, Oprea, Fricățel S. Au mai intrat Adam și Mânuță. A doua garnitură a fost formată din Oprean – Burca, Mustață, Breban, Dan, Stan, Iamandi, Nagy, Pop. Au mai intrat Talpaș și Miclea.

Etapa viitoare, UTA se deplasează la Argeș pentru duelurile din Liga de Tineret și Liga Elitelor U17. În Liga Elitelor U16 și U15, arădenii vor juca acasă cu cei de la CFR Cluj. Juniorii U14 și U13 se vor deplasa la Timișoara pentru meciurile cu Ripensia.