Veste bună pentru acei fani ai Bătrânei Doamne care nu vor merge la Șiria pentru a vedea meciul de pregătire dintre UTA și echipa de prima ligă sârbă, Vojvodina Novi Sad. Partida va fi televizată, de postul local TV Arad, începând cu ora 15. Ea va putea fi urmărită și pe pagina de facebook a clubului. Atenție, să nu vă programați activități prelungite în pauza meciului. Având în vedere ora înaintată la care se dispută partida, din punct de vedere al vizibilității, precum și performanțele limitate ale nocturnei de pe stadionul „Otto Greffer“, cele două echipe au căzut de acord cu o pauză mai scurtă între cele două reprize. Foarte probabil, ambele echipe vor face schimbări mari în primul 11, cu acel prilej.

Reamintim că partida trebuia să se dispute pe Arena „Francisc Neuman“ dar din cauza condițiilor meteo și a gazonului prost, s-a ales protejarea acestuia, având în vedere că mâine se va juca acolo meciul amical dintre reprezentativele sub 20 de ani ale României și Poloniei.

Cele două echipe s-au mai întâlnit într-un meci amical în această vară, în cantonamentul UTA-ei de la Rogla (Slovenia). Atunci, sârbii au câștigat cu 2-1. Adversara Bătrânei Doamne se află pe locul 5 în campionat, cu 33 de puncte după 19 etape.

(foto: uta-arad.ro)