Dennis Man a oferit prima reacție după ce a marcat în primele două minute ale meciului Parma – AC Milan, scor 2-1.

De asemenea, Fabio Pecchia, antrenorul Parmei, a comentat victoria „cruciaților” și a explicat pe ce fundamente se bazează începutul bun de sezon al echipei sale.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 2. Fotbalistul român a explicat că este fericit pentru victorie, dar a punctat că echipa sa a fost ineficientă în fața porții. De asemenea, a declarat că scopul său este să fie mereu util echipei.

„Am făcut multe greșeli în fața porții, dar astăzi am câștigat și suntem fericiți, este în regulă. Am jucat și am lucrat ca o echipă. Eu vreau să îmi ajut colegii în fiecare meci, asta mă interesează pe mine”, a declarat Dennis Man, conform Parmalive.