Dennis Man și-a continuat începutul bun de sezon în Serie A, de această dată cu o pasă decisivă. Din păcate însă, assist-ul arădeanului a venit într-un eșec dureros pentru Parma, 2-3 pe teren propriu cu Udinese, după ce la pauză tabela arăta 2-0.

Formația gialloblu a deschis scorul în minutul 2 prin Enrico Del Prato, care a punctat după o centrare a lui Valentin Mihăilă, iar înainte de pauză, Man i-a pasat în careu lui Ange-Yoan Bonny, iar acesta a dublat avantajul echipei sale cu un șut plasat. Lorenzo Lucca a redus din diferență în minutul 49, iar Florian Thauvin a făcut 2-2 în minutul 68. Fotbalistul arădean a părăsit terenul în minutul 70, înlocuit de suedezul Almqvist, iar apoi gazdele au rămas în zece oameni după ce Keita a încasat al doilea galben. Golul decisiv a fost marcat de același Thauvin în minutul 77, iar cu această victorie Udinese a ajuns la cota 10 puncte și e lider în Serie A. De cealaltă parte, Parma ocupă poziția a 12-a și va evolua în următoarea etapă în deplasare cu Lecce, sâmbătă, de la ora 21:45.

Așadar, în primele patru runde din eșalonul de top al fotbalului italian, Dennis Man are două reușite și o pasă decisivă, dar fotbalistul arădean are un gol și în tricoul naționalei în această lună, în victoria cu 3-0 din Kosovo.