Campionatul Județean – Liga a V-a: Felnac și Satu Nou conduc cu maxim de puncte

0
117

Seria A – etapa a 4-a
AS Aluniș – Voința Munar 2-0, AC Șagu – Atletico Arad 2-1, Înfrățirea Iratoșu – CS Glogovăț 0-1, Unirea Șeitin – FC Zimandu Nou 3-0, AS Vinga – Cetate Săvârșin 0-2, Mureșul Zădăreni – Speranța Turnu 2-1, Semlecana Semlac – Olimpia Bîrzava 3-2, Victoria Felnac  – Sînpetru German 5-0.
Clasament
1.    Felnac    4    4    0    0    14-3    12
2.    Săvîrșin    4    3    1    0    18-3    10
3.    Semlac    4    3    0    1    12-4    9
4.    Glogovăț    4    3    0    1    7-4    9
5.    Zădăreni    4    2    1    1    17-8    7
6.    Munar    4    2    1    1    12-5    7
7.    Șeitin    4    2    1    1    10-6    7
8.    Șagu    4    2    0    2    7-9    6
9.    Aluniș    4    2    0    2    4-11    6
10.    Bîrzava    4    1    1    2    14-12    4
11.    Iratoșu    4    1    1    2    8-6    4
12.    Turnu    4    1    0    3    7-9    3
13.    Atletico    4    1    0    3    7-15    3
14.    Vinga    4    1    0    3    4-12    3
15.    Sp. German    4    1    0    3    1-18    3
16.    Zimandu Nou    4    0    0    4    0-17    0
Etapa următoare (13-14 septembrie): Atletico – Zădăreni, Glogovăț – Șeitin, Turnu – Semlac, Munar – Șagu, Săvîrșin – Aluniș, Sp. German – Iratoșu, Zimandu Nou – Vinga, Bîrzava – Felnac.
Seria B – etapa a 4-a
Viitorul Satu Nou – Crișul Alb Buteni 4-1, Unirea Gurahonț – Cetate Dezna 6-2, Vulturii Socodor – Avântul Târnova 2-1, Recolta Apateu – Podgoria Ghioroc 6-2, Viitorul Șepreuș – Șoimii Pîncota II 4-1, Flacăra Țipar – Olimpia Bocsig 4-4, Steaua Grăniceri – Frontiera Pilu 0-1, Voința Macea – Șoimii Șimand 5-2.
Clasament
1.    Satu Nou    4    4    0    0    14-5    12
2.    Macea    4    3    0    1    13-5    9
3.    Șimand    4    3    0    1    13-7    9
4.    Socodor    4    2    1    1    9-6    7
5.    Ghioroc    4    2    1    1    12-12    7
6.    Tîrnova    4    2    0    2    16-8    6
7.    Șepreuș    4    2    0    2    11-9    6
8.    Gurahonț    4    2    0    2    14-13    6
9.    Pîncota II    4    2    0    2    11-10    6
10.    Pilu    4    2    0    2    6-7    6
11.    Bocsig    4    1    2    1    10-9    5
12.    Țipar    4    1    2    1    7-7    5
13.    Apateu    4    1    1    2    8-17    4
14.    Buteni    4    0    2    2    2-9    2
15.    Grăniceri    4    0    1    3    4-10    1
16.    Dezna    4    0    0    4    8-24    0
Etapa viitoare (13-14 septembrie): Ghioroc – Șepreuș, Pîncota II – Țipar, Pilu – Satu Nou, Șimand – Grăniceri, Tîrnova – Apateu, Dezna – Socodor, Buteni – Gurahonț, Bocsig – Macea.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.