Florin Iacob a fost unul dintre arhitecții succesului UTA-ei în meciul cu Dinamo, 2-1. Goalkeeperul a avut două intervenții excelente, ambele la șuturi trimise de fostul utist Cristian Costin: prima la scorul de 0-1, iar cea de-a doua în repriza secundă, la scurt timp după ce formația din capitală ratase o altă ocazie imensă. Utiștii au făcut greșit pasul la offside, iar Ghezali a scăpat spre poartă, Iacob a ieșit în întâmpinare, dar francezul i-a pasat lui Gregorio, al cărui șut a fost blocat însă excelent de Căpușă.

La final, căpitanul UTA-ei a vorbit și despre acea ratare, care până la urmă s-a dovedit a fi extrem de importantă în contextul finalului de meci: „A fost un meci extrem de important, toată săptămâna am vorbit de această partidă și de importanța ei, ne bucurăm că am luat punctele și asta e cel mai important. E mai frumos în prelungiri, dar îl chinuim pe Mister. La ratarea lui Gregorio a fost momentul psihologic, am trecut cu brio, am ripostat foarte bine cu presiune pe careul advers și am obţinut penalty-ul. Suntem la trei puncte de play-off, a fost o partidă importantă pentru noi din acest punct de vedere, asta ne bucură și ne dă speranțe pe viitor, obiectivul nu e play-off-ul, dar o luăm pas cu pas, se vede o îmbunătățire și faptul că suntem pe o pantă ascendentă”

Iacob este liderul minutelor jucate pentru UTA în actualul sezon de Superligă, cu 1350, fiind integralist în toate partidele. Borna de 1000 de minute a fost depășită doar de alți doi jucători, Andrej Fabry (1142) și Aly Abeid (1053).