judoJudoka arădeni au fost prezenți, în week-end, la trei competiții importante. LPS Arad a fost reprezentat de David Nagy la Paks (Ungaria), unde a obţinut locul 2 la un turneu intenraţional, la care au participat 628 sportivii din 8 ţări.
Apoi, Campionatul Naţional de judo NE WAZA, luptă la sol, destinat copiilor sub 12-14 şi 16 ani s-a desfăşurat la Turnu Severin. Aradul a fost reprezentat de sportivi de la CSM Arad sub conducerea antrenorului Dorin Drimbe. Iată rezultatele acestora: Calmar Gabriel – loc 1, Paula Novac  – loc 3, Larisa Halic şi David Turc – loc 5.
Nu în ultimul rând, judoka arădeni au luptat, sub culorile clubului de sambo Victoria Nădlac, la Bucureşti, la Campionatul Naţional de Sambo, re­zervat juniorilor şi tineretului. Titluri naţionale la juniori au obţinut Ionescu Alexandra, Mraz Daniel şi Volinter Darius. Pe locul 2 s-au clasat Rusniac Casandra, Balaş Andrada şi Cristea Coriolan iar pe locul 3 Niţă Sandra. Aproape de podium s-au aflat Bogos Emeric şi Buboi Daniela. La categoria tineret Duşan Mraz a devenit campion naţional, în timp ce Daniel Mraz a ocupat locul 3, iar Robert Nagy locul 3.