Liga a V-a, etapa a XII-a: Dorobanți are o medie de şase goluri pe meci

0
40

Seria B
Cetate Săvârșin – Atletico Arad 10-3; AS Aluniș – Foresta Sânpetru German 3-1; Mureșul Zădăreni – Semlecana Semlac 3-1; AC Șagu – Unirea Șeitin 2-0; Voința Munar – Înfrățirea Iratoșu  0-0; AS Dorobanți – Olimpia Bârzava  9-0; AS Vinga – Speranța Turnu  2-1

Clasament
1.    AS Dorobanți    12    11    1    0    73-11    34
2.    C. Săvârșin    12    8    0    4    49-34    24
3.    Semlecana    12    7    1    4    30-20    22
4.    AS Vinga    12    6    4    2    29-20    22
5.    Sp. Turnu    12    5    3    4    23-19    18
6.    U. Șeitin    12    5    2    5    31-23    17
7.    O. Bârzava    12    5    2    5    26-38    17
8.    Î. Iratoșu    12    5    1    6    24-26    16
9.    Sp. German    12    5    1    6    22-39    16
10.    AC Șagu    12    4    1    7    11-29    13
11.    M. Zădăreni    12    3    2    7    28-29    11
12.    Atletico Ar    12    3    2    7    24-44    11
13.    AS Aluniș    12    3    1    8    24-35    10
14.    V. Munar    12    2    3    7    17-44    9

Etapa următoare (21-22 noiembrie): Atletico – Zădăreni, Turnu – Aluniș, Sp. German – Șagu, Iratoșu – Dorobanți, Șeitin – Munar, Semlecana – Vinga, Bârzava – Săvârșin.
Seria B
Viitorul Satu Nou – Cetate Dezna 2-3; CS Ineu II – Vulturii Socodor 2-2; Steaua Grănceri – Podgoria Ghoroc 1-2; Viitorul Șepreuș – Crișul Alb Buteni 5-2; Flacăra Țipar – Unirea Gurahonț 5-1; FC Zimandu Nou – Olimpia Bocsig 1-5; Avântul Târnova – Recolta
7-2

Clasament
1.    Șepreuș    12    9    2    1    44-18    29
2.     A. Târnova    12    8    2    2    38-17    26
3.     CS Ineu II    12    7    1    4    42-25    22
4.     P Ghioroc    12    7    1    4    30-21    22
5.     V. Socodor    12    6    3    3    31-23    21
6.     C.A. Buteni    12    6    1    5    33-31    19
7.     U. Gurahonț    12    6    0    6    38-29    18
8.     V. Satu Nou    12    5    0    7    27-33    15
9.     R. Apateu    12    5    0    7    23-36    15
10.     O. Bocsig    12    3    4    5    26-30    13
11.     Zimand    12    4    1    7    36-43    13
12.     C. Dezna    12    4    1    7    25-32    13
13.     Grăniceri    12    3    2    7    18-40    11
14.     Fl. Țipar    12    1    2    9    25-58    5

Etapa următoare (22 noiembrie): Ghioroc – Șepreuș Socodor – Zimandu Nou, Gurahonț – Ineu II, Buteni – Țiapr, Dezna – Grăniceri, Apateu – Satu Nou, Bocsig – Târnova.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.