U19, Seria Vest, Play-out, Etapa 3

UTA – Kids Tâmpa Brașov 4-1 (3-0)

Juniorii mari ai Academiei UTA au rezolvat ecuația meciului încă de la pauză când tabela de pe „Motorul“ consemna deja scorul de 3-0. Roșu a deschis scorul în minutul 25, Borcea l-a majorat 5 minute mai târziu iar Sarkozi a stabilit scorul pauzei în minutul 39. În repriza secundă UTA va mai înscrie o dată prin același Sarkozi, pentru ca în final oaspeții să înscrie golul de onoare din penalty.

UTA: Blaga – Bortiș, Opriș, Roșu, Codrea, Sarkozi, Mihai, Borcea, Botoroagă, Bulza, Ekmekci. Au mai jucat: Rigo, Hrincescu, Domide, Stoica. Antrenori: Dinu Donca, Mihai Petcuț, Adi Ungur. Au marcat: Roșu, Borcea, Sarkozi (2)

U17, Seria Vest, Play-off, Etapa 3

UTA – Viitorul Cluj 2-5 (2-4)

Singura echipă din play-off-ul Ligii Elitelor, este vorba despre UTA U17, a pierdut și al treilea meci consecutiv, cu Viitorul Cluj pe teren propriu. Băieții noștri au deschis repede scorul, prin Pașcalău dar în minutul 20 era deja 1-3. Același Pașcalău va reduce din diferență în minutul 38 dar până la pauză oaspeții refac diferența. În repriza secundă tot clujenii înscriu singurul gol al celor 45 de minute, consfințind o nouă înfrângere pentru tinerii textiliști.

UTA: Malița – Covaci, Iurasciuc, Călin, Caia, Manoilă, Funkenhauzer, Novac, Ronai, Pașcalău, Vermeșan. Au mai jucat: Temian, Cohuț, Aslău, Istfan, Petriko. Antrenor: Bogdan Oneț. A marcat: Pașcalău (2)

U16, Seria 4, Play-out, Etapa 3

LPS Satu Mare – UTA 0-3 (0-0)

După o primă oră de joc echilibrată, puștii Aradului s-au dezlănțuit, marcând de trei ori în ultimele 30 de minute. Pentru început Bercea a înscris un gol spectaculos pentru ca apoi Bădău să reușească o dublă care a lămurit pe deplin raportul de forțe din teren.

UTA: Egeto – Hara, Joldea, Murgu, Bădău, Bercea, Maghiar, Pârvănescu, Olăroiu, Mocriș, Blaga. Au mai jucat: Curtuiuș, Roman, Neaga, Roșu, Avădanei. Antrenori: Sorin Botiș, Sebastian Huțan. Au marcat: Bercea, Bădău (2)

ACB Ineu – ACS Târgu Mureș 2-1 (1-0)

Deși victoria a fost una la limită, ineuanii au dominat clar partida. Ene a deschis scorul în minutul 35 după care a obținut un penalty, transformat de Sas. Oaspeții au redus din diferență în minutul 88.

Ineu: Coman – Toader, Ofrim, Purlea, Nica, Mogoș, Narcesovici, Szoke, Sas, Mâneran, Ene. Au mai jucat: Ileș, Popa, Sabău, Varga, Feier. Antrenor: Marcel Ponta. Au marcat: Sas, Ene.

U15, Etapa 6

Seria 10: UTA 2008 – Cetate Deva 3-2 (2-2)

Meci foarte spectaculos sâmbătă pe arena „Motorul“. Băieții lui Sandu Gaica au deschis scorul la capătul primului sfert de oră prin Țaroi. S-au văzut egalați imediat iar apoi chiar conduși din minutul 27. Prima repriză se încheie la egalitate printr-un penalty transformat de Hodoșan. După o dominare tot mai accentuată în repriza secundă, micii utiști vor înscrie golul victoriei, pe final, prin Ancateu.

UTA: Pop, Glevan, Ancateu, Tene, Dolga, Păduraru, Hodoșan, Corchiș, Dronca, Țaroi, Leș. Au mai jucat: Cîrlan, Cismaș, Ronai. Antrenor: Sandu Gaica. Au marcat: Țaroi, Hodoșan, Ancateu.

Seria 12: Luceafărul Oradea – UTA 2007 0-2 (0-2)

Băieții lui Bogoșel și Țamboi au închis meciul încă din prima repriză prin Bonchiș și Chiș. În partea a doua a meciului arădenii țin bine de rezultat și se întorc acasă cu toate cele trei puncte.

UTA: Cîmpan – Sucigan, Vicar, Bejenar, Stamorean, Lucaci, Gogea, Bonchiș, Chiș, Centye, Huc. Au mai jucat: Munteanu, Iosin, Cozma, Laza. Antrenori: Costel Bogoșel, Sandu Țamboi. Au marcat: Bonchiș, Chiș.

Seria 12: CAO Oradea – ACB Ineu 3-2

Ineu: Bătrâna – Mureșan, Farago, Mercea, Pop, Faur, Guti, Haniș, Miculaiciuc, Ioniac, Gal. Au mai jucat: Meseșan, Helciug. Antrenor: Teo Mihuț. Au marcat: Gal, Miculaiciuc

(foto: uta-arad.ro)