Seria A
Atletico Arad – CS Glogovăț 0-3, AC Șagu – Victoria Felnac 0-4, Speranța Turnu – Foresta Oil Sp. German 0-0, AS Aluniș – Înfrățirea Iratoșu
0-1, Cetate Săvârșin – Unirea Șeitin 10-2, Mureșul Zădăreni – Semlecana Semlac 3-1, Olimpia Bârzava – AS Vinga 8-5, Voința Munar – FC Zimandu Nou 5-3.
Clasament
1 Felnac 11 11 0 0 44-10 33
2 Săvârșin 11 8 1 2 42-18 25
3 Glogovăț 10 8 0 2 37-13 24
4 Zădăreni 11 6 2 3 34-18 20
5 Iratoșu 11 6 2 3 31-18 20
6 Munar 11 6 2 3 31-21 20
7 Foresta 11 6 1 4 19-29 19
8 Turnu 10 5 1 4 31-16 16
9 Semlac 11 5 0 6 28-19 15
10 Aluniș 11 5 0 6 18-21 15
11 Bârzava 11 4 1 6 33-38 13
12 Şagu 11 3 1 7 13-36 10
13 Vinga 11 3 0 8 14-41 9
14 Şeitin 11 2 1 8 19-36 7
15 Atletico 11 2 1 8 16-36 7
16 Z. Nou 11 0 1 10 6-46 1
Etapa viitoare: Glogovăț – Munar, Foresta – Atletico, Felnac – Zădăreni, Bârzava – Turnu, Iratoșu – Șagu, Vinga – Semlac, Șeitin – Aluniș, Zimandu Nou – Săvârșin (sâmbătă, 14,00).
Seria B
Podgoria Ghioroc – Frontiera Pilu 6-1, Șoimii II Pâncota – Șoimii Șimand 3-3, Vulturii Socodor – Steaua Grăniceri 1-1, Olimpia Bocsig – Unirea Gurahonț 1-1, Avântul Târnova – Crișul Alb Buteni 3-1, Cetate Dezna – Viitorul Satu Nou 2-0, Viitorul Șepreuș – Flacăra Țipar 5-5, Recolta Apateu – Voința Macea 3-3.
Clasament
1 Târnova 11 8 1 2 42-16 25
2 Şimand 11 7 2 2 35-20 23
3 Macea 11 6 4 1 37-18 22
4 Satu Nou 11 6 1 4 24-21 19
5 Ghioroc 11 5 3 3 30-23 18
6 Bocsig 11 4 5 2 23-19 17
7 Gurahonț 11 5 2 4 33-31 17
8 Pâncota 11 4 3 4 29-24 15
9 Apateu 11 4 3 4 30-31 15
10 Socodor 11 4 2 5 20-21 14
11 Şepreuș 11 4 2 5 27-31 14
12 Dezna 11 4 1 6 23-44 13
13 Buteni 11 2 4 5 14-24 10
14 Pilu 11 2 2 7 14-26 8
15 Ţipar 11 1 4 6 14-28 7
16 Grăniceri 11 1 3 7 12-30 6
Etapa viitoare: Pilu – Târnova, Șimand – Ghioroc, Satu Nou – Socodor, Buteni – Dezna, Bocsig – Pâncota, Gurahonț – Țipar, Grăniceri – Apateu, Macea – Șepreuș (sâmbătă, 14,00).
Sport 46
Încă o înfrângere în deplasare, situația se complică în finală: CSM Constanța – FCC UAV Arad 88-69
citește mai mult »