Fluier final. FCSB câștigă după o repriză ceva mai bună, UTA n-a reușit să pună presiune pe poarta adversă. Gazdele au muncit însă serios pentru această victorie

Min.90+4: intervenție decisivă a lui Iacob în fața lui Olaru

Min.90+1: GOOOOOL UTAAAA!!! Înscrie Keseru după degajarea lui Iacob

Min.90: S-au arătat 3 minute de prelungiri

Min.89: La FCSB iese Compagno, intră Miculescu

Min.88: penalty FCSB la un henț comis de Vukcevic. Compagno transformă: 2-0 pentru FCSB

Min.86: Cartonaș galben Nikolov

Min.85: Șut Popescu, Iacob resinge și Benga degajează

Min.83: Centrare excelntă Ubbink dar Keseru nu găsește execuția decisivă

Min.81: Șut Popescu mult peste poartă, din poziție bună

Min.78: Ultima schimbare la UTA, a ieșit Cascini și a intrat Keseru

Min.77: Dublă schimbare la FCSB: ies Coman și Edjouma, intră Popescu și Nikolov

Min.69: Triplă schimbare la UTA: ies Pop, Otele și Abeid, au intrat Negoescu, Ubbink și Dobrescu

Min.69: Intervenție excepțională Iacob care menține diferența minimă

Min.67: Cartonaș galben Benga

Min.66: Mare ocazie FCSB, Coman din 8 metri reia pe lângă poartă

Min.59: Corner UTA, Postolachi reia pe lângă poartă

Min.55: Schimbare la FCSB, intră Oaidă în locul lui Omrani.

Min. 51: Șut spectaculos al lui Coman, mingea lovește bara

S-a reluat partida. La UTA Jobello i-a luat locul lui Stahl

Final de repriză. O primă parte bună spre foarte bună făcută de UTA, din păcate o superficialitate în defensivă a făcut diferența

Min.45+2: Cartonaș galben Cascini

Min.45: Acțiune bună a lui Stahl finalizată de Postolachi în blocaj

Min.43: Compagno angajat bine în careu este blocat excelent de Benga

Min.42: Trage și Olaru de la mare distanță, pe lângă poartă

Min.41: Șut Cordea din prima dar mult peste poartă

Min.38: S-a reluat meciul

Min.37: pauză forțată de torțele și petardele aruncate de galeria gazdelor pe teren

Min.36: Cap Vukcevic, Postolachi reia cu capul pe lângă poartă

Min.35: Mare eroare Abeid dar Iacob scoate șutul lui Cordea

Min.30: Mare ocazie Rareș Pop care șutează de la 10 metri Târnovanu scoate in extremis

Min.26: Acțiune bună a UTA-ei finalizată cu un șut al lui Anton peste poartă

Min.22: Compagno reia în bară dintr-un metru! Ocazie uriașă pentru gazde

Min.20: Șut Anton, mingea e deviată în corner. Execută același Anton dar Dawa respinge din fața liniei porții

Min.16: Gol FCSB, Darius Olaru rămas liber la 20 de metri trage imparabil. 1-0

Min.11: Dawa din poziție bună la 8 metri deviază pe lângă poartă

Min. 3: cartonaș galben Pantea

A început meciul

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Tamm, Pantea – Cordea, Edjouma, Olaru – Omorani, Compagno, Coman (cpt). Rezerve: Vlad – Haruț, Boboc, Radaslavescu, Oaidă, Nikolov, Miculescu, Popescu, Stoica. Antrenor: Nicolae Dică

UTA: Iacob (cpt) – Vukcevic, Benga, Chindriș, Abeid – Anton, Cascini – Stahl, Pop, Otele – Postolachi. Rezerve: Balauru – Erico, Hoxhallari, Dobrescu, Batha, Negoescu, Ubbink, Jobello, Keseru. Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitri: Central: Sebastian Colțescu (Craiova) / Asistenți: Daniel Mitruți (Craiova), Tunyogi Ferencz (Zalău) / Rezervă: Iulian Dima (București) / VAR: Viorel Flueran (Craiova), Mircea Orbuleț (București)

Observatori: Arbitri (FRF): Irina Mârț (București) / Joc (LPF): Mircea Călin (București)

(foto: playsport.ro)