majoreteZece medalii au cucerit reprezentanţii Clubului Sportiv ASz în cadrul primei ediţii a concursului internaţional de majorete şi twirling „Grand Prix Arad”. La categoria mini team twirling s-a obţinut locul I în componenţa Maria Bodea, Cristina Mihali, Andreea Nistor, Carla Reich, Roxana Ruja şi Iulia Sofrag, la accesorii solo – Roxana Ruja s-a clasat pe locul 2, la solo 1 baston – Cristina Mihali a terminat pe locul 1, Iulia Sofrag şi Roxana Ruja pe 2, iar Maria Bodea şi Carla Reich pe 3. La duo baston – Cristina Mihali şi Roxana Ruja au ocupat locul 1, iar Victor Sofrag şi Teodora Mocanu au terminat pe 3, la accesorii duo – Cristina Mihali şi Iulia Sofrag s-au clasat pe primul loc, la mini team pompon s-a obţinut tot locul 1 în componenţa Maria Bodea, Cristina Mihali, Andreea Nistor, Carla Reich, Roxana Ruja şi Iulia Sofrag iar la rythmic twirl – Cristina Mihali s-a clasat pe locul 1. Sportivii sunt pregătiţi de profesoara Elena Szomoru.