Industria Galda de Jos, „nașa” formațiilor din Arad în jocurile externe, a scos doar o remiză pe propriul teren, scor 1-1 (1-1), cu Crișul Chișineu-Criș.
Egalul complică situația amfitrionilor, ce au pierdut puncte prețioase în lupta pentru evitarea retrogradării, însă punctul poate fi considerat mulțumitor în condițiile în care chișeuanii au avut inițiativa în majoritatea timpului.
În plus, Ianc a ratat o ocazie imensă chiar în minutele de prelungire pentru Crișul.
Cum s-au marcat golurile:
1-0 (min. 5): Cioplîntă a deschis scorul după o reluare cu capul sub bară, la centarea lui Circov de pe stânga
1-1 (min. 19): Alin Pavel a reluat în plasă din 6 meri, cu latul, un balon respins de Căt. Suciu la capul lui Piț
Industria: Căt. Suciu – Frențiu, Haiduc, Cioplântă, Puha – Gergely (60, Adam), D. Lupșan, Circov, Al. Costea – Cioară (78, G. Scheau), S. Mureșan. Antrenor: Paul Ciucă.
Crișul: Mucha – D. Lazăr, Sabău, Al. Pavel, Siminic – Suslak, Gâlcă, Clej – Piț, Ciornei (88, I. Ianc), Bozian. Antrenor: Adrian Abrudean.
Arbitri: V. Inoan (Florești), I. Glăvan, An. Buda (Hunedoara)